اجتماعی

هیچ گزارشی در مورد تعرض در زندان‌های زنان ثبت نشده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از مرکز رسانه های دیوان، پس از انتشار شایعات بی اساس و ادعاهای کلی و غیرمستند در فضای مجازی، رابطه یکی از اعضای انجمن زندان ها در بیانیه ای این شایعات را تکذیب و تاکید کرد: بخصوص طبقه بندی ای که در زندان های کشور وجود دارد جداسازی زندانیان زن از مرد است و رسیدگی به زندانیان زن در زندان های زنان نیز توسط کارکنان زن انجام می شود.

این بیانیه می گوید:

سیستم مدیریت زندان های زنان از همان ابتدای ورود زندانیان به گونه ای طراحی شده است که کلیه فعالیت ها اعم از حبس در زندان، مراجعه به دادگاه و درمان توسط تمامی کارگران زن انجام می شود.

روابط عمومی انجمن زندانها بر شرایط نگهداری زنان زندانی تاکید و تاکید می کند: جایگاه زنان زندانی در زندانهای کشور از نظر وضعیت معیشتی، کیفیت نگهداری، ایمنی و آموزشی دارای شرایطی است. کرامت زندانیان زن و حقوق آنان همواره رعایت می شود و شهروندی آنان از جهات مختلف دغدغه مسئولین سازمان زندان های کشور می باشد.

در ادامه این بیانیه اگر از ورود بازرسان قانونی به زندان های کشور صحبت کنیم، گفته می شود: بازرسی زندان از تشکل های زندان ها و مراجع قضایی جلوگیری نکرده است. نگهداری از زندانیان زن به گونه ای است که در طول شبانه روز با دوربین های مداربسته بسته به طور مداوم تحت نظارت سرایداران و مسئولین زندان زنان کنترل می شود، در حالی که زندان های زنان توسط کارشناسان و بازرسان ویژه انجمن زندان های کشور بازرسی می شود. کشور و تاکنون گزارشی از حمله به زندان زنان گزارش نشده است.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است که این سازمان حق شکایت از تمامی کسانی که اطلاعات کذب را منتشر می کنند به دستگاه قضایی است.

دکمه بازگشت به بالا