هوای پایتخت در مرز آلودگی/ وضعیت قرمز در ۲ نقطه تهران

آفتاب‌‌نیوز :

کیفیت هوای تهران امروز/ سه‌شنبه/ با میانگین ۹۴ در وضعیت قابل قبول یا همان سالم اما در مرز آلودگی قرار دارد.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران روز سه‌شنبه در حالی روی عدد ۹۴ است که در ۲۴ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۱۱۵ و ناسالم برای گروه‌های سنی حساس قرار داشت.

همچنین بر اساس آخرین اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ایستگاه‌های پارک سلامت (منطقه ۱۷) و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه گروه‌های سنی)، ایستگاه‌های شریف (منطقه۲)، شهرداری مناطق (۱۵، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲)، میدان فتح (منطقه ۹)، پارک شکوفه (منطقه۱۴)، ژئوفیزیک (منطقه ۶) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه سنی حساس) و سایر مناطق در شرایط قابل قبول قرار دارد.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای سالم، ۱۴ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

دکمه بازگشت به بالا