اجتماعی

هوای تهران همچنان آلوده برای گروه‌های حساس

بر اساس اطلاعیه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (19 دی) کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس سالم نیست.

به گزارش ترند روز، بر اساس اطلاعیه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلایندگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در حال حاضر 120 است که به معنای شرایط ناسالم برای گروه حساس است.

همچنین شاخص آلودگی هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین امتیاز 121 است و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های آسیب‌پذیر قرار دارد.

کیفیت هوای تهران تا ساعت 11 روز سه شنبه (15 دی) قابل قبول بود اما از ساعت 12 همان روز به 108 رسید و برای گروه بحرانی ناسالم شد – برنج است. این وضعیت تا امروز ادامه داشته است.

بنابراین بر اساس دستورالعمل های پیشگیرانه صادر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروه های حساس هستند و باید فعالیت طولانی مدت یا شدید در فضای باز را کاهش دهند. کار طولانی مدت به هر کاری گفته می شود که در خارج از منزل انجام می شود و فرد به طور مداوم چندین ساعت انجام می دهد و تنفس را سخت تر از حد معمول می کند. اینها شامل باغبانی، فعالیت های شدید در فضای باز مانند دویدن و غیره است.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در زمینه هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 است. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا