اجتماعی

هوای تهران مطلوب شد – ترند روز

بر اساس بیانیه شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای تهران امروز (15 دی) در حد “قابل قبول” قرار گرفت.

به گزارش ترند روز، بر اساس اعلام شرکت پایش کیفیت هوا، شاخص آلودگی «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» در حال حاضر ۹۸ است که به معنای استانداردهای قابل قبول است.

همچنین شاخص آلودگی هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته «ریزگردهای کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین امتیاز 122 و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

هوای تهران از ساعت 13 روز یکشنبه (14 دی ماه) تا ساعت 3 بامداد امروز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و از ساعت 16 با رسیدن به شماره 97 مجدداً پذیرفته شد.

در این شرایط، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی مدت یا سنگین در فضای باز را کاهش دهند. کار طولانی، فعالیتی است که در بیرون از خانه انجام می شود و هر از گاهی چند ساعت انجام می دهد و تنفس را سخت تر از حد معمول می کند. به عنوان مثال، کار در باغ در طول روز. کار سنگین هر فعالیت شدید در فضای باز است که باعث مشکلات تنفسی می شود. مثلا دویدن.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در زمینه هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 است. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا