عمومی

هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر توسعه می یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد محمدی زاده پنجشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به وجود مهارت های مهم در رشته های مختلف گفت: بر این اساس توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای بر اساس علایق بوشهر. استان ها در دستور کار است.

استاندار بوشهر افزود: در راستای توسعه آموزشکده فنی و حرفه ای با مشارکت سازمان انرژی اتمی ایران دومین آموزشکده فنی و حرفه ای اواخر آذرماه اجرا می شود.

وی با بیان اینکه دبیرستان ویژه در حال توسعه است، خاطرنشان کرد: موسسه آموزشی مرتبط با سازمان انرژی اتمی ایران از سال جدید شروع به کار کرد و در این راستا توسعه هنرستان در اولویت برنامه ها قرار دارد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اردوهای آموزشی دانش آموزان در هر 10 شهرستان گانش این قلمرو ایجاد شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: در حال حاضر 2 هزار دانش آموز با همکاری سپاه به اردوی راهیان نور اعزام شده اند و پیش بینی می شود 3 هزار دانش آموز دیگر نیز به اردوهای پایان سال اعزام شوند.

وی بر لزوم افزایش تعداد دانش آموزان اعزامی به اردوی راهیان نور تاکید کرد و یادآور شد: اردوی راهیان نور مهمترین مکان آموزش و پرورش و توسعه انسانی است.

استاندار بوشهر درباره دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز اعلام کرد: با اقدامات انجام شده این دانشگاه که پیش از این رتبه پایینی داشت ارتقا یافته است.

محمدی زاده همچنین بر لزوم اجرای اسناد اصلاحی اساسی در آموزش و پرورش تاکید کرد.

استاندار بوشهر افزود: گروه پتروشیمی در راستای مسئولیت اجتماعی خود به عنوان وزیر دارایی آموزش و پرورش منصوب شود.

دکمه بازگشت به بالا