بین الملل

همایش ملی «صنعت سنگ: استخراج، فرآوری و بازاریابی»

دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌کند؛

همایش ملی «صنعت سنگ: استخراج، فرآوری و بازاریابی»

همایش ملی «صنعت سنگ: استخراج، فرآوری و بازاریابی» از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه پژوهش و دانش خبرگزاری علم و فناوری آنا، صنعت سنگ سال‌ها به عنوان بخشی از پایه‌های اقتصادهای بزرگ‌تر مانند صنعت معدن دز نظر گرفته می‌شد، اما با روند توسعه کلی اقتصاد و وارد شدن زییایی شناسی به بخش‌های گسترده تری از جامعه (مانند طبقه متوسط و خارج شدن انحصار از دست طبقه فرداست) خود به شکل یک صنعت درآمد و رسمیت یافت.

هرچند استخراج سنگ‌ها  و به کارگیری آن‌ها یکی از قدیمی‌ترین مصنوعات انسانی جهان( قدمت ایجاد ابزار‌های سنگی در بخشی از آفریقا به نزدیک ۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ سال پیش می‌رسد  گرانیت و سنگ مرمر در آثار مصر باستان دیده شده) است، اما در چند دهه گذشته، صنعت سنگ بین المللی شاهد تغییرات چشمگیری شد سنگ وارد جریان اصلی زندگی و به عنوان نمونه تقریباً در هر سطحی از ساختمان سازی از آن استفاده می‌شود. 

در نتیجه این تجارت بسیار رشد کرد و هر بخش از این صنعت (استخراج گران، تولیدکنندگان، واردکنندگان و نصابان) در شیوه کار خود دچار تغییرات گسترده گشتند.

بر این اساس این نیاز احساس می‌شود که دانش پیرامون این صنعت در تمامی ابعاد روزآمد شود در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی همت به برپایی همایشی کرده است.

همایش ملی صنعت سنگ: استخراج، فرآوری و بازاریابی

همایش ملی صنعت سنگ: استخراج، فرآوری و بازاریابی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر از چهارشنبه و پنجشنبه (16 و 17 اسفندماه) در همان شهر برگزار می‌شود.

مهم‌ترین محور‌های همایش عبارت‌اند از:

مهندسی معدن و زمین شناسی
مهندسی مکانیک و مکاترونیک
مهندسی محیط زیست و توسعه پایدار
حقوق تجارت بین الملل
مدیریت منابع
مدیریت بازرگانی (داخلی و بین المللی، بازاریابی)

پژوهشگران، اساتید دانشگاه، دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

فرهاد بامداد

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا