بین الملل

هشدار پنج آژانس سازمان ملل نسبت به اوضاع «فاجعه‌بار» نوار غزه

پنج آژانس سازمان ملل هشدار دادند که اوضاع انسانی در نوار غزه «فاجعه‌بار» است.

به گزارش ترند روز، پنج آژانس سازمان ملل از جمله سازمان جهانی بهداشت، برنامه جهانی غذا، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، برنامه توسعه و صندوق جمعیت سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که وضعیت انسانی در غزه قبل از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر «ناامیدکننده» بود اما اوضاع امروزه «فاجعه‌بار» است.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، این آژانس‌های سازمان ملل از جامعه جهانی خواستند تا برای کمک به شهروندان فلسطینی در نوار غزه اقدامات بیشتری اتخاذ کنند.

این پنج آژانس سازمان ملل اعلام کردند، این بیمارستان‌ها مملو از زخمی‌شدگان هستند و کودکان به شکلی نگران‌کننده جان خود را از دست می‌دهند.

پیشتر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست صلح قاهره گفته بود: «زمان اقدام» برای پایان دادن به بحران در نوار غزه فرا رسیده است.

گوترش گفت: زمان برای اقدام فرا رسیده است؛ اقدامی برای پایان دادن به این کابوس وحشتناک و اقداماتی برای ساختن آینده‌ای شایسته رویاهای کودکان فلسطین، اسرائیل، منطقه و جهان ما.

وی همچنین خواستار آتش‌بس فوری و آزادی همه گروگان‌ها شد و بر لزوم راه‌حل دو دولتی برای درگیری تاکید کرد.

روز شنبه کامیون‌های غزه همراه با خودروهای سازمان ملل و هلال احمر فلسطین و آنروا وارد محوطه گذرگاه رفح شد تا کمک‌های انسان دوستانه را از کامیون‌های مصری تحویل گرفته و وارد نوار غزه کنند.

رسانه‌های دولتی در غزه اعلام کردند کاروانی که قرار است وارد شود شامل دارو، تجهیزات پزشکی و مقدار محدودی غذا خواهد بود.

اولین کاروان امدادی شامل ۲۰ کامیون بود.

امروز یکشنبه در شانزدهمین روز از جنگ به دنبال عملیات طوفان الاقصی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی مختلف در نوار غزه حمله کرده و منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از فلسطینی‌ها شدند. ساعاتی پیش از آن هم ارتش رژیم صهیونیستی یک مسجد در اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری را بمباران کرد و صدها تن در آنجا در اعتراض به حملات بی‌امان صهیونیست‌ها علیه غزه کشته و زخمی و بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا