حوادث

هشدار و آماده‌باش هلال احمر برای بارش شدید برف و باران و کاهش دما در ۱۲ استان

معاون عملیات سازمان از آمادگی امدادگران در صورت وقوع فاجعه ناشی از بارش شدید برف، باران و کاهش دما در 12 استان کشور خبر داد امداد و نجات هلال احمر.

مرتضی مرادی پور در گفت وگو با ترند روز. وی با اشاره به هشدار نارنجی هوا مبنی بر بارش شدید برف، باران و وزش باد در برخی نقاط کشور در روز شنبه، گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی در تمام یا برخی نقاط استان ایلام بارش شدید باران و وزش باد شدید خواهد بود. شنبه به کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر و کرمانشاه خواهیم رفت. همچنین در این روز برای همه یا برخی مناطق در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مرکزی، همدان، کردستان، اصفهان، کهگیلویه، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش برف سنگین و دمای پایین امروز پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان ها یخبندان و یخبندان برف به احتمال زیاد وجود خواهد داشت، گفت: با این حال سازمان امداد هلال احمر به امدادگران استان ها به این افراد و تمامی کمپ های امداد و نجات هشدار داده است. آمادگی لازم برای به حداقل رساندن حوادث احتمالی را داشته باشد.

معاون سازمان اورژانس و امداد و نجات معاونت هلال احمر در ادامه این فعالیت گفت: نظارت بر شهروندان از جمله جلوگیری از تردد غیرضروری به ویژه در مناطق سردسیر و برفی ضروری است. صعود به ارتفاعات حتی برای کوهنوردان حرفه ای نیز توصیه نمی شود. توصیه دیگر به شهروندان پرهیز از اسکان در مقابل رودخانه ها و نهرها است.

مرادی پور همچنین به رانندگان هشدار داد قبل از شروع سفر از وضعیت جوی جاده مطلع شوند. اطمینان حاصل کنید که برف پاک کن و سیستم گرمایش خودرو شما به خوبی کار می کند، و اگر از میان تپه های پوشیده از برف در جاده رانندگی می کنید، مطمئن شوید که زنجیر چرخ زده اید.

بیشتر بخوانید:


هنگام استفاده از گاز در هوای سرد مراقب باشید


توصیه و هشدار برای عابران و رانندگان در روزهای برفی و بارانی

وی در پایان با اعلام شماره 112 سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست در صورت بروز خطر در جاده ها و خارج از شهر با این شماره تماس گرفته و درخواست کمک کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا