حوادث

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و نواحی ساحلی

هشدار هواشناسی درباره افزایش جزر و مد در دریای خزر و سواحل

سازمان هواشناسی کشور نسبت به ارتفاع موج بین 1 تا 1.5 متر در سواحل و تا 2 متر در نواحی ساحلی همراه با بارش باران در دریای خزر و همچنین سواحل و سواحل گیلان و مازندران هشدار داده است.

به گزارش ترند روز، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه زرد رنگ آب و هوای دریایی از وزش باد شدید همراه با جزر و مد از امروز (20 آذر) و ادامه تا یکشنبه (23 آذر) خبر داد: افزایش ارتفاع موج بین 1 تا 1.5 متر در سواحل به بالا. تا ارتفاع 2 متری سواحل همراه با رگبار باران در دریای خزر، نواحی ساحلی و سواحل گیلان و مازندران پیش بینی می شود. بر این اساس خطر غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال تداخل در ورود و خروج شناورها به بندر، احتمال شکستن توری ها و آسیب به قفس وجود دارد. آسیب به قایق شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در فعالیت های دریایی، از جمله ورود و خروج شناورها به بنادر، و اقدامات احتیاطی در ماهیگیری به ویژه در دریا.

به گزارش ترند روز، هشدار زرد به این معنی است که یک رویداد جوی رخ می دهد که ممکن است باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای اطلاع رسانی به مردم است تا بتوانند برای رویدادهای جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا