عمومی

نگرانی از تخریب زیست‌محیطی معادن سنگ «چگنی»/ قوانین رعایت شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، افشین بازگیر عصر جمعه در جلسه شورای مدیریت با موضوع تخریب محیط زیست در حوزه معدن این شهرستان. نی وی گفت: در معدن باید محدودیت های محیط زیست و منابع طبیعی و عدم تجاوز به اماکن تاریخی، میراث فرهنگی و منابع آبی به دقت مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید از فعالیت هایی که به منطقه آسیب وارد می کند به شدت جلوگیری شود و مسئولان در سطح استان و شهرداری بر رعایت این موارد نظارت و نظارت داشته باشند.

بخشدار نی قابل ذکر است که از حضور فعالان اقتصادی و صاحبان معدن در شهرستان قدردانی می کنند. نی وی افزود: اما در حوزه معدن باید به طور جدی مورد و قانون رعایت شود.

بازگیر گفت: معادن نی باید از ثروت خدادادی و امانت الهی و نعمت الهی برای این منطقه بهره برداری و استفاده شود که برای نسل های آینده حفظ و حراست شود.

وی افزود: معدن در زمینه های معدنی، استخراج، فرآوری و صادرات نقش و تاثیر مهمی در دستیابی به افزایش تولید دارد.

بخشدار نی آگاهی کامل از مشکلات و موانع توسعه معدن در شهرستان در توسعه معدن و صنعت معدن بسیار کمک کننده است و بر لزوم نظارت و رفع مشکل معدن در شهرستان تاکید کرد.

وی یادآور شد: از صاحبان معادن سنگ در پایتخت انتظار می رود نی حفظ حقوق ساکنان منطقه طبق قوانین و مقررات.

بنابراین گزارش، این جلسه به ریاست استاندار و با حضور مدیرکل بازرسی و شکایات استانداری لرستان، مدیرکل امور اقتصادی استانداری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست لرستان، رئیس سازمان. صمت لرستان، مدیرکل شهرک صنعتی لرستان و جمعی دیگر از مدیران شهرستانی در اتاق جلسات استانداری برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا