استان ها

نکوداشت یاد و خاطره شهدای خلبان دفاع مقدس در تالار قشقایی

یاد و خاطره شهدای خلبان در اتاق قشقایی ثبت نشد

یادواره شهدای خلبان دوران هشت سال دفاع مقدس شامگاه جمعه 15 آبان ماه با اجرای قطعه «قسمتی از زندگی دیگران» به همراه چند خلبان هوانیروز برگزار شد. مدیریت ساختمان تئاتر شهر و تماشاگران در تالار قشقایی.

به گزارش خبرگزاری ترند روز از تهران؛ مراسم بزرگداشت خلبانان هشت سال دفاع مقدس شب گذشته (15 آبان) پیش از اجرای نمایش «قسمت هایی از زندگی های بسیار» با حضور چند خلبان نیروی هوایی، مدیریت مجموعه تئاتر شهر برگزار شد. مجموعه و مخاطبان این بازی در سالن قشقایی.

در ابتدای این مراسم شیوا دیناروند تهیه کننده و کارگردان برنامه «قسمتی از زندگی های بسیاری» اثری که به بررسی یاد و خاطره شهدای زن خلبانان مطهر می پردازد، درباره این نمایش توضیح داد: معتقدم ما نیز باید زیبایی جنگ را به یاد بیاور و تاریکی آن را نادیده بگیر.

دیناروند در پایان سخنان خود گفت: این نمایش حاصل تحقیقاتی است که با نویسنده کیانوش احمدی درباره زندگی شش خلبان شهید در قلعه مقدس انجام دادم که از زبان همسرش روایت می شود. از زبان همسرانی که از این خلبانان بسیار حمایت می کردند، شاید مستقیماً در جنگ حضور نداشتند، اما به طور غیرمستقیم در جنگ موفق تر از شوهرانشان بودند.

سپس سرهنگ خلبان امین علایی از مهمانان این برنامه در ابتدای سخنان خود ایمنی را سلامتی دانست که تا به آن نرسیم اهمیت آن را درک نمی کنیم و گفت: ایمنی حاصل تلاش است. از قهرمانانی که هرگز نامشان را نمی دانستی.” شما هرگز از نتایج تلاش های افرادی که حتی در جنگ شرکت نکردند، نشنیده اید.

وی ادامه داد: چهل سال پیش هواپیما وسیله ای ناشناخته بود. وقتی اولین پرواز هواپیمای F4 را شروع کردم با دیدن کابین خلبان احساس کردم فردی که می تواند این هواپیما را بلند کند آدم عجیبی است اما مثل امیر سرتیپ علیرضا رودباری خروج سه بار یا اجکتور از هواپیما است. پرواز کرد.”

خلبان علایی در پایان سخنان خود گفت: عراق ساعت 14 بعدازظهر که پایگاه هوایی بسته بود به آنها حمله کرد و خلبانان ما اولین کسانی بودند که به این حمله پاسخ دادند، فردی است که در هواپیما پرواز کرده است. که ما فقط می خواهیم ببینیم و از سرزمین و اهمیت این سرزمین محافظت کردیم، در حالی که در کشورهای دیگر برای حضور او فرش قرمز گذاشته شد.

در پایان تابلوی درام «قسمتی از زندگی های بسیاری» به امضای میهمانان حاضر در مراسم رسید، سردار سرتیپ علیرضا رودباری، سرهنگ خلبان امین علایی، سرهنگ خلبان احمد خدابندلو، سرهنگ خلبان محمدرضا ملکی و سیدمحمدجواد طاهری. ، مدیر مجموعه تئاتر شهر و تماشاگران به تماشای این اثر نشستند.

درام «قسمتی از زندگی های بسیاری» به نویسندگی کیانوش احمدی به تهیه کنندگی و کارگردانی شیوا دیناروند تا پنجشنبه 21 آبان ماه در دو سانس 18:30 و 20:15 در تالار قشقایی پذیرای مخاطبان است.

photo_2022-10-29_11-08-31 (3)

photo_2022-10-29_11-08-32

photo_2022-10-29_11-08-31 (3)

photo_2022-10-29_11-08-31 (2)

آیا این اطلاعات مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 قدردانی را انتخاب کنید و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا