اجتماعی

نکات مهم درباره “ماندگاریِ کرونا”

خستگی مزمن، مشکل در تنفس حتی هنگام بالا رفتن از پله ها، اختلالات خواب، اضطراب و افسردگی، احساس فشار یا درد در قفسه سینه، درد مفاصل یا ماهیچه ها، “مغز مغز” و حتی سرفه مزمن مشکل آزاردهنده ای است که امروزه ممکن است اتفاق بیفتد. شما. گاه به گاه بشنوید که شخصی برای مدت طولانی با آنها دست و پنجه نرم می کند و از علائم جسمی یا روحی مداوم حتی پس از درمان شکایت می کند.

به گزارش ترند روز، اگرچه بسیاری از کشورها در هفته‌های اخیر محدودیت‌های دستگاه تناسلی خود را کاهش داده‌اند و اکنون اکثر کارشناسان پزشکی بر این باورند که این واکسن تأثیر مثبتی بر کنترل کوید دارد، اما در حال حاضر تعدادی از افراد با سابقه این ویروس مزمن وجود دارند. بیماری. با پیچیدگی ناخوشایند و آزاردهنده ای به نام «کود طولانی» یا «کود طولانی» مبارزه می کند.

اگرچه اکثر افراد مبتلا به کووید-19 معمولاً پس از طی دوره بیماری بهبود می یابند، اما در برخی افراد، علائم و اثرات عفونت ویروسی می تواند هفته ها یا ماه ها ادامه داشته باشد و در برخی ممکن است برای مدتی متوقف شود. عود علائم

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید تخمین زده می شود که صف های طولانی 23 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار داده است، اگرچه برخی کارشناسان معتقدند که این تعداد حتی بیشتر است.

نکات کلیدی در مورد "لانگ کواید"
یک سال پس از درمان در بخش مراقبت های ویژه، یک بیمار کووید علائم فوق را گزارش کرد.
منبع: روزنامه هیلو

این مرکز گفت: «اگرچه اکثر افراد مبتلا به کووید-19 ظرف چند هفته بهبود می یابند، برخی از افراد شرایط مختلفی را تجربه می کنند. این شرایط شامل انواع مشکلات سلامتی جدید، مکرر یا مداوم است که ممکن است فرد چهار ماه یا بیشتر و حتی ماه‌ها پس از اولین مواجهه با ویروسی که باعث کووید ۱۹ می‌شود، به آن مبتلا شود.

در اینجا چند تحقیق جدید و مهم در مورد Long Quid آورده شده است.

چگونه از غارهای طولانی دوری کنیم؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده توصیه کرده است که بهترین راه برای پیشگیری از کووید مزمن، پیشگیری از کووید 19 است که به معنای تزریق منظم و به موقع واکسن کرونا است.

دکتر دکتر “اگر واجد شرایط واکسن کرونا هستید اما آن را دریافت نکردید، به روز نیستید و باید واکسن را دریافت کنید.” والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده.

برخی از جوامع بیشتر تحت تأثیر صف های طولانی قرار می گیرند

دکتر دکتر می‌گوید: «ما مدت‌هاست که می‌دانیم زمانی که ثروت و فقر کم است و دسترسی محدود است، بیماری‌های عفونی شیوع بیشتری دارند. والنسکی

او گفت: «ما این را در مورد کووید لانگ می بینیم. کسانی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری بودند، کمتر از مراقبت های پزشکی و بهداشت عمومی برخوردار بودند. اگر عدالت بهداشتی بیشتری در این کشورها داشتیم، فکر می کنم همه ما سالم تر بودیم و می توانستیم بهتر عمل کنیم. [پاندمی بعدی] بیا با آن روبرو شویم.

قوید طولانی کودکان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد

اگرچه بیماری کووید 19 کودکان را به اندازه بزرگسالان تحت تاثیر قرار نمی دهد، کودکان هنوز هم می توانند کووید19 طولانی مدت زندگی کنند.

به گفته یکی از متخصصان، اکنون شواهد روشنی وجود دارد که تعدادی از کودکان علائم بیماری کووید مزمن دارند و علائم آنها مشابه علائم بزرگسالان است.

این کارشناس همچنین افزود: کودکان نیز از خستگی و مشکل در تمرکز شکایت دارند. بی خوابی یکی از علائم دیگر گزارش شده توسط کودکان مبتلا به کووید طولانی است. علائم سندرم کووید مزمن ممکن است در کودکان و بزرگسالان مشابه باشد، اما تفاوت اصلی در تعداد کم بیماران مبتلا به این بیماری در کودکان و اکثر علائم است که این بیماری ها در عرض چند ماه از بین می روند.

زنان بیشتر مستعد ایجاد سوراخ های بلند هستند

کارشناسان خاطرنشان کرده اند که به نظر می رسد کووید طولانی مدت زنان را بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می دهد.

نکات کلیدی در مورد "لانگ کواید"
درصد افرادی که شایع ترین علائم رابطه جنسی طولانی مدت را بر اساس جنسیت تجربه می کنند
منبع: روزنامه هیلو

یک کارشناس می گوید: «مطالعات اخیر نشان داده است که درصد زنان مبتلا به کووید بیشتر از مردان است و این بیماری منحصر به دنیای غرب نیست و در سراسر آسیا، اروپا و ایالات متحده دیده می شود.

او گفت: “بیشتر زنان مسن تر از مردان می توانند بلندتر باشند.” با این حال، ما باید بیشتر روی این موضوع خاص تمرکز کنیم تا تفاوت‌های واقعی بین زن و مرد را ببینیم.»

علائم کوئید مزمن چیست؟

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، شایع ترین علائم عضله چهار سر ران مزمن عبارتند از:

دشواری در تنفس یا تنگی نفس، خستگی، بدتر شدن علائم پس از فعالیت فیزیکی یا ذهنی، مشکل در تفکر یا تمرکز (که گاهی اوقات “مه مغزی” نامیده می شود)، سرفه، درد قفسه سینه یا معده، بیماری سردرد، تپش قلب، درد مفاصل یا عضلانی، سرگیجه، اسهال. مشکل خواب، تب، سرگیجه هنگام ایستادن (سبکی سر)، بثورات (پوست)، تغییر در خلق و خوی – بد، تغییر در بو یا چشایی، تغییر در چرخه قاعدگی.

چگونه بیرون از خانه سالم بمانیم؟

با رعایت اصل بهداشت عمومی می توان جلوی این همه گیری را گرفت.

واکسن یا دوز تقویت کننده باید در اسرع وقت برای محافظت از زندگی شما و دیگران تزریق شود.

از ماسک صورت N95 در مناطقی با نرخ واکسیناسیون پایین استفاده کنید.

او نرفت مگر اینکه مجبور بود.

– مراقب شکاف های اجتماعی باشید و تا حد امکان از ازدحام خودداری کنید.

– و همچنین به بهداشت دست نگاه کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا