اجتماعی

نوسازی در نفرآباد جان می‌گیرد/قابلیت سرمایه‌گذاری برای اسکان زائران وگردشگران حرم عبدالعظیم

شهردار منطقه 20 روند احیای محله نفرآباد شهر ری را تشریح کرد و گفت: این منطقه به دلیل همجواری با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی قابلیت خدمت رسانی به زائران و گردشگران را دارد.

سید محمد ناظم رضوی گفتبا ترند روز صحبت کنید وی با بیان اینکه محله نفرآباد منطقه ای به وسعت 15 هکتار در اطراف حرم عبدالعظیم حسنی است که سال ها بلاتکلیف مانده است، افزود: در مقطعی این منطقه به دلیل قرار گرفتن در طرح توسعه یخ زده بود. صحن حرم و سپس به دلیل محدودیت ارتفاع مشکل ساز بود زیرا طبق قانون میراث و شهرسازی در این منطقه اجازه ساخت بیش از 3 طبقه داده نمی شود و اهالی نمی توانند درک کنند. ساخت این طبقه حتی اگر می خواستند اصلاحات تعاونی انجام دهند، نمی توانستند قانون 50 تا 50 درصد را رعایت کنند. بین مالک و سازنده از سه طبقه استفاده می کرد که به همین دلیل در این محله بازسازی شد.

وی با بیان اینکه در این 15 هکتار 500 پارکینگ وجود دارد، گفت: 30 درصد پارکینگ ها زیر 100 متر، 45 پارکینگ بین 100 تا 200 متر و 25 درصد بیش از 200 متر است.

شهردار منطقه 20 ادامه داد: از این رو و برای رفع مشکل نوسازی در این روستا تقاضای یک طبقه اضافه کردند که پس از انجام کار کارشناسی و نظارت مستمر در شهرداری و ایده های خوب ریاست محترم شهر. و میراث فرهنگی و مذاکره شهردار تهران با وزیر میراث که خوشبختانه با تصویب کمیسیون ماده 5، احداث طبقات الحاقی در محله نفرآباد تصویب شد و این گام مهم در نوسازی محله گرفته شد .

ناظم رضوی با اعلام اینکه 500 پلاک در این منطقه وجود دارد که 200 پلاک آن متعلق به شهرداری تهران است، گفت: اصلاحات در این حوزه با محوریت سازمان نوآوری در حال انجام است و امیدواریم با برنامه ریزی مربوطه انجام شود. کاربردی در حوزه مسکن و تامین. خدمات انفرادی با هم تلفیق شده است تا بتوانیم محله نفرآباد را به یکی از مناطق ویژه تهران تبدیل کنیم چرا که در انجام مرمت در این منطقه معماری ایرانی-اسلامی بسیار تقویت شده است تا فضایی نمونه داشته باشیم. این منظره در مجاورت حرم عبدالعظیم حسنی است. .

وی با بیان اینکه امید می رود در 4 تا 5 سال آینده این منطقه به گونه ای توسعه یابد که تأخیر چندین ساله را جبران کند، افزود: این منطقه به دلیل همجواری با حرم عبدل قابلیت خدمت رسانی به زنران را دارد. عظیم حسنی. سرمایه گذاران سرد می توانند در زمینه هتل سازی برای مسافران و یا خدمات توریستی و اقامتی برای مسافران فعال باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا