اجتماعی

نمایش آثار هنرمندان توانیاب در خارج از کشور

دومین جشنواره همام (جشنواره ویژه اقشار قوی کشور) از امروز جمعه ششم اسفندماه به طور رسمی در پژوهشگاه فرهنگ و هنر صبا آغاز به کار کرد.

به گزارش ترند روز، وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی با حضور در افتتاحیه این جشنواره، از تلاش این وزارتخانه برای خلق و نمایش آثار هنرمندان مستعد در خارج از کشور خبر داد.

اسماعیلی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره همام با اشاره به توانایی و مهارت شرکت کنندگان در دومین دوره این جشنواره گفت: وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی آمادگی حمایت از هنرمندان مستعد در عرصه های مختلف جامعه را دارد. جشنواره

وی همچنین از قصد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان مستعد در خارج از کشور خبر داد و گفت: در نظر داریم از مهارت این هنرمندان برای تبلیغ آثارشان در نمایشگاه‌های بیرونی و نمایشگاه‌های آثار او استفاده کنیم.

محمدرضا مشهدی، دبیرکل دومین جشنواره ملی هنر امام خمینی (ره) در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: پیشاپیش این کار را انجام دهیم و به لطف نیروی قوی که در توانیابان، کمیته برگزاری و شورای سیاسی دیدیم. هنرمندان توانیابان تصمیم گرفته اند این جشنواره را دو بار در سال برگزار کنند تا هنرمندان توانیابان برای دو سال آینده آماده شوند و فرصتی رایگان برای نمایش آثار خود داشته باشند.

وی تصریح کرد: در دو سال اخیر با برگزاری اولین دوره جشنواره همام، هنرمندان مستعد زیادی شناخته و به دنیای هنر معرفی شدند. این هنرمندان با برگزارکنندگان جشنواره، داوران و دیگر هنرمندان تعامل داشتند و برای خلق آثار در رویدادهای مختلف دعوت شدند. این امر تأثیر بسزایی در رشد و آگاهی هنرمندان برجسته از رابطه متقابل بین برگزارکنندگان رویدادهای فرهنگی و هنری و هنرمندان با استعداد داشته است.

مشهدی درباره تعداد افراد شرکت کننده در جشنواره همام امسال گفت: فراخوان از طریق رسانه ها نیز اعلام شد و دبیر همام شاهکاری دریافت کرد. صنایع دستی

دبیرکل دومین جشنواره ملی همام گفت: پس از سه نشست عمومی، 240 اثر برای شرکت در نمایشگاه انتخاب شده است. تعدادی از مشاغل نیز وارد زنجیره تامین در فروشگاه شده و به فروش خواهند رسید.

وی در خصوص زمان برگزاری این جشنواره گفت: این نمایشگاه از 10 اسفندماه در مجتمع فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر به نشانی جاده ولیعصر، چهارراه طالقانی برپاست. وی ادامه داد: در طول جشنواره هشت کارگاه آموزشی برای ارتقای مهارت‌های هنری قوی‌ها برگزار می‌شود و تمامی افرادی که در فضای نمایشگاهی کار خود را به پایان رسانده‌اند با شریکی در تهران مستقر می‌شوند که هزینه زندگی بر عهده جشنواره خواهد بود. “

مشهدی در پایان گفت: نمایشگاهی از آثار منتخب با همکاری انجمن ارتباطات اسلامی در کشورهای آلمان، فرانسه و ژاپن آماده است. سه اثر منتخب یا هنرمندان سه اثر اول نیز میزبان نمایشگاه بین‌المللی هنر خواهند بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا