نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» افتتاح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آئین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «هنر و انقلاب» با حضور ژوائو آبیدو گالوائو نقاش آثار و هنرمند انقلابی برزیلی، جمعی از مسئولان موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اصحاب رسانه صبح امروز سه شنبه، 22 خرداد ماه در گالری «فکه» موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

نقاشی های این هنرمند برزیلی به روابط جدید نیروها در جهان امروز اشاره می کند؛ جایی که تاریخ تکرار می شود و انقلاب و هنر به هم می پیوندند.

ژوائو آبیدو گالوائو در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: دنیای هنر با دنیای سرمایه داری متفاوت است و هنر هیچ گاه نمی تواند تحت کنترل باشد. این افتخار بزرگی است که من اینجا بتوانم هنر خود را به دوستان گرامی ام نشان دهم.

عبادی مسئول امور بین الملل موزه ملی انقلاب و دفاع مقدس در مورد رنگ های استفاده شده در آثار این هنرمند گفت: ترکیب بندی رنگ های آثار این هنرمند برزیلی نیز به نوعی بیانگر احساسات درونی او هستند. وی در کارهای جدید خود، از رنگ های سبز و قرمز و در کارهای قدیمی ترش از رنگ های سفید و سیاه استفاده کرد.

وی در مورد تعداد آثاری که ژوائو آبیدو گالوائو به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اهدا کرده است، اظهار کرد: این هنرمند برزیلی 20 اثر را فقط برای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خلق کرده است اما ما 10 اثر را انتخاب کردیم، چون امکان قرار دادن طرح های بیشتر را نداشتیم.

مسئول امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: ژوائو آبیدو گالوائو لبه های این پرچم را با الهام از چفیه فلسطینی بافته است. سبک هنری ژوائو آبیدو گالوائو در طرح هایش، سبک «انتزاعی» است که آنها را تحت تاثیر هنرمندی آمریکایی به نام جکسون پولاک کشیده است.

این آثار، تکنیک نقاشی ترکیبی روی پارچه هستند که تمام آنها در ابعاد 300*300 سانتی متر کشیده شده اند.

دکمه بازگشت به بالا