ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار واحد استانی خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشست هم اندیشی با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، غدیر خم برگزار شد، گفت: حادثه خم نقش مهمی در تعیین مسیر آینده اسلام داشت. چون ادامه راه پیامبر است و در روز عید غدیر رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم حضرت علی علیه السلام را به جانشینی و جانشینی خود برگزید. اگر واقعاً، او مهمترین کار را انجام داده است. رسالت نبوی اوست و به همین دلیل این واقعه بزرگ بسیار مهم است.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران جایگاه واقعی خود را به دست آورد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عید غدیر که بالاترین و بالاترین عید است به جایگاه خود رسیده است و دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت کرده است. توجه و توجه ویژه به ارتقا و آزادی آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر.

سید حسن هاشمی بر نظارت مسئولان دانشگاه بر مسائل معنوی، دینی، اخلاقی، تربیتی و افشای اسناد تحول و تعالی تاکید کرد و دانشگاه نیز بر اساس بیانیه بسیار مهمی درباره مرحله دوم انقلاب استوار است. در بیانیه ای در خصوص تربیت اجتماعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و در ابتدای پذیرش خود در پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی «دوران امید» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق برگزار کرد. . ، زیرساخت های تحقیقاتی و ایده ها و استارت آپ ها. با عنایت خداوند متعال و تلاش خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولین و تلاش و درخشش دانشجویان و فارغ التحصیلان، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به یکی از جامع ترین و معتبرترین نهادها در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 30 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی 200 رشته به گزینه ای عالی برای متقاضیان تحصیلات عالی تبدیل شده است که در تسریع این امر نقش داشته و کمک موثری کرده است. در رشد علمی کشور، این دانشگاه با برنامه‌های فرهنگی، دانش و مهارت‌های خود، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج معارف مکتب وحی و به‌ویژه بر روی افشای مرحله دوم انقلاب.

عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی در جامعه اسلامی است.

علمای شبکه جهانی ولی عصر(عج) نیز اظهار داشتند: در روز عید غدیر خم، شب زنده داری مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) از طریق رسول اکرم صلی الله علیه و آله به مسلمانان ابلاغ شد. حضرت. خاتمی مربت محمد مصطفی (ص).

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره آمده است و با استناد به آیات وحی و آیات کامل در قرآن کریم، گفت: عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ است. از جامعه و جامعه توسعه سیاسی جامعه مسلمانان است و ادامه خط نبوی تلقی می شود. به طور کلی ختم نماز خود حجت خداست و در مورد غدیر وظایف امت اسلامی از نظر رهبری و مدیریت مشخص شده است.

وی در پاسخ به سوالات حاضران در جلسه تاکید کرد: باید مواظب باشیم که با شبهات فریبنده باعث فروریختن ایمان دشمنان و مخالفان نشویم.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا