اجتماعی

نظر محیط زیست پاکدشت درباره مازوت‌سوزی در نیروگاه این شهرستان

به دنبال واکنش مدیر کل سازمان ملی باد و تغییرات آب و هوایی سازمان محیط زیست درباره برنامه نفت در دماوند (شهدای پاکدشت) در شهر پاکدشت ، رئیس اداره محیط زیست ، با اعلام اینکه پتانسیل مصرف روغن در نیروگاه شهدای پاکدشت وجود ندارد ، گفت: در مناطق شهر صنعتی عباس آباد ، از روغن استفاده نمی شود.

محمودرضا سعیدپور در مصاحبه با ترند روز ، وی با بیان اینکه نیروگاه شهدای پاکدشت چرخه جدید و تولید نیرو است ، گفت: فناوری مورد استفاده در ساخت ، قطعات و توربین های این نوع نیروگاه ها ، استفاده از سوخت های فسیلی به عنوان سوخت امکان پذیر نیست. .

وی ادامه داد: نیروگاه پاکدشت از گاز طبیعی استفاده می کند و در فصل سرما یا با افزایش مصرف روغن کشور ، جایگاه سوخت به پمپ بنزین دوم یعنی گازوئیل می رود.

به گفته سعیدپور ، سازمان حفاظت از محیط زیست شهرستان پاکدشت نمونه هایی از گازوئیل را از نیروگاه شهدای پاکدشت گرفته و برای تعیین کیفیت آن به آزمایشگاه ارسال کرده است. سوخت دیزلی.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت ، تأکید کرد که اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت بر کار نیروگاه یافت شده در این کنترل کامل دارد این شهر اما خاطر نشان کرد: نیروگاه شهید پاکدشت به طور مداوم در حال رصد و نمونه برداری است و نتایج این بررسی ها نشان می دهد که این نیروگاه سوخت های فسیلی مصرف نمی کند. ترشحات شکمی نیز توسط سیستم کنترل فوری کنترل می شود.

وی افزود: نیروگاه شهدای پاکدشت در 35 کیلومتری تهران و در قسمت شرقی شهر پاکدشت واقع شده است که در این قسمت غربی شرق ، باد می وزد. بنابراین معده به شهر نمی رود.

سعیدپور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه حدود 300 تا 350 کسب و کار نوپا در شهر صنعتی عباس آباد در شهرستان پاکدشت وجود دارد ، گفت: حدود 60 ٪ از این عناصر گاز طبیعی و حدود 30٪ بقیه از طریق برق است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت ادامه داد: خوشبختانه بر اساس تحقیق و تجزیه و تحلیل ، حتی یک مورد از سیستم های توسعه تجارت و صنعتی در کشور وجود ندارد. حتی شهر صنعتی عباس آباد سوخت مصرف می کند. ” سال گذشته دو گروه از سوخت دیزل استفاده می کردند ، اما امسال هیچ یک از این واحدها از سوخت دیزل استفاده نمی کنند و فقط 5٪ از این واحدها و کارگاه ها در شهر صنعتی عباس آباد وقتی در تأمین سوخت و برق با مشکل روبرو می شوند. از دیزل به عنوان سوخت ثانویه استفاده می شود.

سرانجام سعیدپور گفت: طبق اعلام وزارت حفاظت محیط زیست در استان تهران ، در سال گذشته مصرف فرآورده های نفتی ممنوع شد و این رده اعلام شد. اغلب با مقامات و منابع مرتبط از طریق اداره محیط زیست شهر. ” بنابراین ، اگر شرکتی قصد استفاده از سوخت گازوئیل را داشته باشد ، فرد مسئول درخواست سوخت مازوت را به محیط متقاضی اطلاع داده و نظریه می گیرد. در صورت سهل انگاری ، محیط آسیب خواهد دید.

به گزارش ترند روز ، داریوش گل علیزاده ، معاون مرکز ملی تغییر اقلیم و محیط زیست تغییر یک برنامه تلویزیونی گفت در مورد مصرف سوخت در نیروگاه های برق تهران: نیروگاه های تهران از سوخت های فسیلی استفاده نمی کنند بلکه فقط گاز را می سوزانند. نیروگاه دماوند پاکدشت در استان تهران نفت را می سوزاند و آلودگی آن به تهران نمی رود زیرا در وزش باد به سمت تهران نیست و باعث آلودگی شهرهای اطراف پاکدشت ، قرچک و ورامین می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا