بین الملل

نظام نوآوری تحول آفرین در کشور از بازار آغاز می‌شود

در مراسم افتتاحیه مشعل تیز ساخت ایران گفته شد؛

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تایید اینکه نظام اصلاحی در کشور از بازار شروع می شود و به بلوغ رسیده است، تصریح کرد: فناوری: باید نوبت به تغییر نظام نوآوری رسید و از آن شروع کرد. بازار.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا. روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سومین نشست و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در خراسان رضوی، بازار را مهمترین نیاز برای تحول در نظام ملی نوآوری در کشور و ارتقای دانش دانست. دانش مبتنی بر اقتصاد و افزود: باید توجه داشت که آنچه امروز نیاز است تنها شرکت دانش بنیان نیست، بلکه اقتصاد دانش بنیان است که استفاده از بازار بالقوه و کمک به پیوند خلاقیت، نوآوری و فناوری این شرکت هاست. در صنعت و بازارها

وی گفت: لازم است همه دستگاه های ذیربط راه را برای فعالان دنیای فناوری و نوآوری هموار کنند و بودجه معاونت علمی و فناوری همچنان این کلید را برای باز شدن قفل درهای فناورانه کشور ادامه داد. و اکوسیستم نوآوری راه را برای بزرگترین سرمایه استان، جوانان خلاق و تحصیلکرده ای که می توانند تغییر ایجاد کنند، باز کرده است.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه نظام اصلاحی کشور از بازار شروع می شود و به بلوغ می رسد، ادامه داد: نظام اصلاحات باید انقلابی انقلابی داشته باشد و مسیر خود را از بازار آغاز کند.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آستان قدس رضوی را یک سرمایه ملی، اسلامی و معنوی دانست و گفت: حمایت آستان قدس رضوی از شرکت های دانش بنیان ابتکاری نمادین و تحول آفرین است و اگر بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری وقف را ترویج دهیم. بخش دانش بنیان شاهد تحولات جدی در رشد اقتصاد دانش بنیان خواهیم بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا