اجتماعی

نجات جان ۲.۵ میلیون نفر با کاهش مصرف این ماده غذایی

ترند روز/ خراسان رضوی اکثر مردم در سراسر جهان در رژیم غذایی خود نمک زیادی می خورند که باعث فشار خون بالا و سایر مشکلات سلامتی می شود. اگر مردم میزان نمک مصرفی خود را به دوز سازمان بهداشت جهانی کاهش دهند و کمتر از پنج گرم در روز غذا بخورند، تخمین زده می شود که سالانه 2.5 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه میجی ژاپن و یک شرکت ژاپنی غذا و نوشیدنی با تحریک الکتریکی زبان با ابزاری به شکل چاپستیک راه جدیدی برای افزایش پتانسیل نمک و طعم غذاهای کم سدیم یافته اند. .

این یافته‌ها ممکن است به راه‌های سالم‌تری برای مردم برای لذت بردن از طعم غذاهای شور منجر شود. در حالی که از یک رژیم کم سدیم پیروی می کنید.

کاجی یوشینوبو، محقق ارشد مجله در دانشگاه میجی در ژاپن، می‌گوید: «بسیاری از مردم تقریباً دو برابر استانداردهای سازمان بهداشت جهانی نمک مصرف می‌کنند.» این استاندارد را نمی توان با کمی تلاش برای کاهش نمک به دست آورد و به یک راه حل جدی نیاز است.

این مطالعه یک رویکرد مهم را نشان می دهد زیرا نشان می دهد که کاهش 30٪ نمک را می توان با تحریک الکتریکی به دست آورد.

کاجی و همکارانش یک رادیو تحریک الکتریکی با تقویت دامنه و فرکانس برای افزایش دوز غذاهای کم سدیم ساختند و گروهی متشکل از 31 شرکت کننده را برای آزمایش آن ثبت نام کردند.

نتایج نشان می دهد که تحریک الکتریکی باعث افزایش شوری نمونه کم سدیم و در مقایسه با نمونه شاهد شد که باید 40 درصد بیشتر باشد. بنابراین چنین دستگاهی می تواند مصرف نمک را تا 30 درصد کاهش دهد.

نتایج تحقیقات قبلی نشان داده است که تحریک زبان با انرژی کم می‌تواند بر یون‌های باردار تشکیل‌دهنده کلرید سدیم تأثیر بگذارد تا شوری را مهار یا افزایش دهد. با این حال، مطالعه حاضر اولین مطالعه ای است که مصرف نمک را برای افرادی که از رژیم غذایی کم سدیم پیروی می کنند، بررسی می کند.

این مطالعه در مجله Frontiers in Virtual Reality منتشر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا