عمومی

نبود نظارت علت اصلی قاچاق است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمود باقری خطیبانی ظهر دوشنبه در جلسه مشترک کمیسیون قاچاق کالا و پول و شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان آستارا اظهار داشت: عدم کنترل دقیق دلیل قاچاق است.

توصیف جایگاه پلیس در سرزمین آستارا و گمرک در گمرک اشتباه است، افزود: این مکان به هیچ وجه از شرایط مناسبی برخوردار نیست و شایسته پلیس نیست که انتظار می رود با کمک آن ساخته شود. شهرداری ایجاد محل مناسب برای استقرار نیروهای امنیتی در گمرک

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و پولشویی گیلان با تاکید بر لزوم پیشگیری از قاچاق گفت: دوست نداشتن بیوتیک و مسکن در کشورهای همسایه گران است، اعتقاد بر این است که شبکه بهداشت و درمان اقدامات لازم را برای هشدار و برخورد سریع با متخلفان انجام دهد.

3 هزار و 75 دستگاه ماشین آلات کشاورزی بدون پلاک در گیلان

باقری خطیبانی با بیان اینکه 3 هزار و 750 دستگاه ماشین آلات کشاورزی بدون پلاک در استان گیلان وجود دارد، گفت: طبق آمار جهاد کشاورزی حدود 25 دستگاه تراکتور و ماشین آلات کشاورزی بدون پلاک وجود دارد که در آستارا پلاک وجود دارد که نشان می دهد. کوتاهی مقامات مربوطه . است.

وی با توجه به تصمیم قاطع دولت مبنی بر عدم اعطای سهمیه گازوئیل به ادوات کشاورزی که در سامانه مربوطه ثبت نشده است، افزود: اگرچه در جلوگیری از قاچاق نیز دقت بیشتری می شود، اما باید به خاطر داشت که بسیاری از این ساکنان ممکن است کمبود داشته باشند. توانایی خواندن و نوشتن و اطلاعات مربوط به آن دلیلی ندارد که از طریق جامعه اقداماتی برای اطلاع رسانی و راهنمایی کشاورزان و ثبت تراکتور در سامانه صدف انجام دهد.

دکمه بازگشت به بالا