عمومی

نامه سرگشاده به جامعه قضات صالح کشور

1- در این مدت علیرغم زیاده خواهی های فراوان، به دلیل حضور قضات لایق، شجاع و شکست ناپذیر در این نهاد، حکمی صادر شد که انصاف، استدلال و تمکین آن در تاریخ نظام قضایی ایران درخشید. قانون و شریعت و مایه فخر و مباهات جهانیان و منبع غنی دانش حقوقی امروزی.

2- در این دوره اقتدار قاضی شریف حمایت از حفظ حقوق عمومی اعم از خصوصی و جنایی و اجرای عدالت و حفظ آزادی بود و مردم ایران را در پناه اسطوره ها آسایش می داد. و ارکان عدالت دانش تعداد کمی از قضات ضعیف و گاه شکننده و شناخته شده به لبنان فرستاده شدند و به سلول انفرادی محکوم شدند.

3- پس از انقلاب اسلامی، با ورود شخصیت های اجتهاد و گواهات در دربار، این امید بیشتر شد که علم قانون تحت تکفیه رشد و توسعه یابد و نمونه ای از عدل اسلامی و سرمشقی برای ارائه به آن باشد. مردم. جهان.

4- زیاده خواهی های اوایل انقلاب لکه ننگی بر چهره حکومت اسلامی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

5- در این برهه که کشور با بحران بی‌ثباتی روبه‌رو است و همه مشکلات ناشی از ناتوانی دولت در تأمین نیازهایشان در دامان نظام – قاضی در کشور ما می‌افتد. تست. امتحانی است که مردم ایران به آن رسیدگی می کنند و عاقبت آن پروردگار متعال است. الیس الله اعلی!

6- آقایان! امیدواریم نظر و بینش تازه ای داشته باشید به خصوص در مورد دما که به گفته فقها و همه عقلای جهان جای احتیاط مطلق است. خاطره تاریخ اشتباهات و تحمل خون و مجازات غیرقانونی مردم را فراموش نخواهد کرد! به این حدیث نبوی توجه کنید;

اگر محدودیتی برای مسلمانان وجود دارد، اگر برای مسلمانان ببینم، آن را می پذیرم. (کنزال امل/12971)

اين حكم شريف در زماني از سوي پيامبر رحمان صادر شد كه هيچ اثري از تفكر مضيق در قضاياي جزايي، چه در غرب جهان و چه در اقصي نقاط جهان وجود نداشت.

7- اقتباس از الفاظ و دستورات حقوق جزا در ایران در مورد شرع خوب نیست زیرا برای تفسیر و تبیین آنها باید به منابع معتبر و روشن حقوق مراجعه کرد.اجتهاد قضایی. متعلق به اوست ، در غیر این صورت انشاالله رای صادره غیرقانونی است.

8- جای تاسف است که این روزها افرادی در مناصب که الفبای قضایی را نمی دانند و به پیچیدگی پرونده آگاهی ندارند، دستگاه قضایی را منصوب می کنند و دستور می دهند. در قاضی بزرگوار، دانا، شجاع و پارسا اثر می گذارد و موجب بی توجهی و بی اعتنایی خداوند به علائم و روح نمی شود.

9- رعايت دقيق عدالت كيفري كه يكي از زيباترين شيوه هاي تمدني و حكمت بشري است و توجه مطلق به رعايت حقوق متهم و علاوه بر تمامي اين قواعد توجه به مفهوم انسانیت- تدبیر اسلامی از جنابعالی مسئولین دربار خصوصاً سمت سرپرستی درخواست می شود.

ربک لبالمراسد (فجر/14) سلام الله علیه

سید مصطفی محقق داماد – 24 آذرماه

6565

دکمه بازگشت به بالا