عمومی

نامزدهای انتخاباتی در طول تبلیغات یکدیگر را تخریب نکنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن تبریک میلاد حضرت ولیعصر(عج) و هفته سربازان گمنام اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران صدها عنوان کتاب و مقاله پیرامون ابعاد مختلف مهدویت منتشر شد که بسیار مفید و موثر بود.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد مهم ظهور حضرت ولیعصر(عج) برچیده شدن سختی‌ها در زمان آن حضرت و به دست آن حضرت است، و بنابر گفته پیامبر اکرم(ص) خداوند متعال اراده کرده است که به دست این حضرت سختی‌های این امت را بردارد.

مردم‌گرایی در حکومت مهدوی یک اصل مهم است

مدرسی بیان کرد: منظور از برداشتن سختی‌ها یعنی ایجاد گشایش برای این امت و همچنین تسهیلگری است، تسهیلگری در حکومت مهدوی یک اصل است و همچنان که مردم‌گرایی در حکومت امام علی(ع) اصل بوده در حکومت مهدوی نیز یک اصل است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به اینکه اگر قرار باشد حضرت مهدی(عج) تسهیلگری انجام دهد جامعه، حکومت و دست‌اندرکارانی که می‌خواهند در مسیر مهدویت قرار بگیرند همه باید نسبت به حل مشکلات مردم تلاش کنند، اظهار کرد: حل مشکلات صرفاً با قانون‌گذاری امکان‌پذیر نیست و باید نظارت نیز در این اجرای قوانین و پس از آن وجود داشته باشد.

مدرسی ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مجلس نیز قرار داریم باید بیان کرد که ما حدود ۱۱ هزار عنوان قانونی داریم و هر عنوان نیز حدود ۵۰ ماده زیر مجموعه دارد و هر ماده نیز مجدداً مصوبات، بخشنامه‌ها و آیین نامه‌هایی دارد.

وی افزود: در کنار این بخشنامه‌ها و مصوبات ما مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم که مصوبات این‌ها نیز جنبه قانونی دارد، بنابراین بسیاری از این قوانین می‌تواند دست و پاگیر باشند و این نماد خوبی برای ملت ایران نیست.

مدرسی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا با تعداد قوانین کمتر مردم باید مراحل قانونی کمتری را برای دریافت مجوزهای لازم را طی کنند اما پس از آن با نظارت شدیدی روبه‌رو می‌شوند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به روایتی اخلاقی از پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: مردم باید به جایگاه روز جمعه توجه داشته باشند و در این روز معنویت گرایی، توجه به امام عصر و نماز جمعه را مورد تاکید قرار دهند.

انتخابات مظهری از مردم‌سالاری است

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت انتخابات تصریح کرد: انسان بر روی زمین امانت‌دار است و به نماز و اهل بیت(ع) به عنوان امانت نیز در زیارت جامعه اشاره شده است، شکی نیست که نظام جمهوری اسلامی نیز امانتی است که امروز با جانفشانی شهدا به دست ما رسیده است و این امانت را آنگونه که بوده باید حفظ کنیم.

مدرسی ادامه داد: معنویت، اخلاق، دین، رهبری، ولایت، مردم‌داری و مردم سالاری از ویژگی‌های مهم این امانت است؛ انتخابات نیز مظهری از مردم‌سالاری برای حفظ این امانت است، چرا که مهمترین رکن محافظتی نظام مردم هستند و مردم را باید بر هر چیزی ترجیح داد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه افرادی که مسئولیت دارند باید در راستای تسهیلگری کار مردم تلاش کنند، عنوان کرد: تسهیل‌سازی زمانی محقق می‌شود که واقعیت‌ها دیده شود، لجاجت در اجرای مسئولیت‌ها رنگ ببازد، مردم‌داری زمانی محقق می‌شود که راه برای مردم باز شود و زمانی که مقرر شد برای مردم در یک مسیر راه باز شود همه چیز فدای مردم شود و نباید میز و صندلی جایگاه و مقام اولویت قرار بگیرد.

نامزدهای انتخاباتی در طول تبلیغات یکدیگر را تخریب نکنند

وی ضمن تذکر به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید شرایط دینی و مقررات اسلامی مانند موضوع پوشش در پوسترهای تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی رعایت شود.

مدرسی گفت: نباید در طول این تبلیغات کسی را تخریب کرد و باید با رفاقت به رقابت بپردازیم به ویژه در عرصه انتخابات خبرگان رهبری نامزدها باید توجه داشته باشند که نباید نسبت به دیگری حالت تخریب داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا