استان ها

میز خدمت دادگستری در مسجد هادی آباد قزوین برگزار شد

دفتر دادگاه در مسجد هادی آباد قزوین برگزار شد

در هفته قضا با حضور رئیس کل دادگستری استان در مسجد چهارده معصوم (ع) شهر هادی آباد قزوین مراسم عبادت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ترند روز از قزوین؛ مسئولان قضایی در هفته قضا با راه اندازی دفتر خدمات رسانی در مسجد چهارده معصوم محله هادی آباد به مطالبات مردم پاسخ دادند.

در این دفتر خدماتی با حضور علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان، حجت الاسلام کریمی رئیس کل دادگستری قزوین، علی فولیان وزیر امور خارجه و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، کلانتری معاونت شورای حل اختلاف، بهرامی و قاسمی از مدیران . در منطقه 3 و 4 قزوین به سوالات و نامه های مردم پاسخ داده شد.

علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان قزوین در دفتر خدمات رسانی گفت: مسجد به عنوان یک کانون مهم عبادی می تواند کاربرد داشته باشد، تنوع در کاهش آسیب های اجتماعی است و باید از این قابلیت بیشتر استفاده کنیم.

وی افزود: حضور در مساجد و تکایا و امور دینی می تواند به تقویت معنویت جامعه و جلوگیری از گناه و معصیت کمک کند و در شرایط فعلی می توان از این مکان ها برای اهداف فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

123

شعبانی گفت: راه اندازی دفتر خدمات رسانی در مساجد یک اقدام فرهنگی پسندیده است که امیدواریم زمینه رفع مشکل و تسریع در مدیریت را فراهم کند.

وی با بیان اینکه با توجه به حضور ضابطان قضایی در این بخش، به مطالبات و سوالات مردم رسیدگی کرده و در حد توان و شرایط در رفع آنها جدی هستیم.

حجت الاسلام خلج امام جماعت چهارده معصوم نیز به برخی مسائل منطقه اشاره کرد و گفت: حضور مدیران و مسئولان دینی و قضاوت در مساجد و بین مردم موجب اعتماد سازی و امیدواری بیشتر مردم می شود. مردم و ما امیدواریم که این روند ادامه یابد.»

وی افزود: اهالی هادی آباد از مشکلاتی چون پیری، مشکلات ترافیکی و ساختمانی رنج می برند و برخی آسیب ها مانند سرقت و اعتیاد آرامش و امنیت جامعه را مختل کرده است، مردمی که از پلیس و قوه قضائیه انتظار دارند. در مورد ما قانون شکن داریم تصمیم بگیرید.

خلج همچنین از لزوم افزایش برنامه های فرهنگی در این حوزه ها خبر داد.

سپس رئیس کل دادگستری و مسئولان دستگاه قضایی استان به سوالات و درخواست های مردم پاسخ دادند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا