عمومی

مگر مثل مردم عادی سربازی رفته‌اید؟

آش عصبانی بود. امین اسماعیل نژاد به قول خودش سرباز است اما این روزها هرگز به اردو نمی رود. نه اینکه بگوییم واقعاً چرا یک شهروند به کمپ می رود، بلکه برای مطالبه اسماعیل نژاد از مسئولان. در نوع خود عجیب است

امروز با یکی از سایت های خبری مصاحبه کرد، زمین و زمان را با هم اشتباه گرفت و گفت که تمام زندگی من در هواست و نمی دانم چه کنم؟ بله، چند نکته در این وسط وجود دارد که مهم است و تقاضای یک فرد را در هر کاری نشان می دهد.

اولین؛آقای امین اسماعیل نژاد وقتی از جام جهانی برگشتید در اینستاگرام استوری گذاشتید و از شما خواستید به گرگان بروید. متن اس ام اسی که برای شما ارسال شده در اینترنت است و بسیار محترم است که از شما دعوت شده است که به گرگان بیایید و خود را با لباس نظامی معمولی برای دیدار با فرمانده استان معرفی کنید، اما این متن به شما هم ضربه زد!

دومین؛فرق شما با دیگر سربازان این مملکت چیست، وقتی می گوییم سرباز، مردم تصور می کنند که هر روز صبح به اردو می روید و طبق معمول به انجام وظیفه مقدس سربازی می پردازید، اما شاید خیلی ها ندانند که وقتی می گویید سربازی یعنی نظامی. تمرین با تیم پاس گرگان که همان تمرین است.

سوم؛پاس گرگان چه اشکالی دارد که فدراسیون را تهدید کردی که اگر برای این تیم بازی کنی لباس نظامی می پوشی و به اردو می روی؟ بسم الله! اما حدس می‌زنم اگر قرار بود لباس نظامی بپوشید، زیاد سر و صدا نمی‌کردید که چرا فدرال‌ها کاری برای بازی من در تیم باب میلام انجام نمی‌دهند!

چهارم؛گفتی نمی توانی از آن سطح بیایی و به گرگان بروی. شما گفتید به دلیل شرایط نظامی نمی توانید لژیونر شوید، اما حداقل در کشور خود می توانید برای تیمی که می خواهید بازی کنید. این یعنی رسیدن به انتهای جدول. اگر قانون قانون است، باید برای همه یکسان باشد. چند ماه از خدمت شما (تمرین با پاسپورت گرگان) نمانده و بهتر است این کار را نکنید. تا آخر چند ماه مبارک یه دندون تو دلت نگه دار.مثل همه جوانانی که در شرایط سخت تر و گاها در لبه مرز خدمت کردند. شاید خیلی از آنها ورزشکار نباشند اما معدل خوبی دارند و با اسلحه در دست خدمت سربازی را گذرانده اند.

پنجم؛تیم ملی را مقصر ندانید، فقط برای تیم ملی نبود که شش ماه همه چیز را برای تیم ملی داد. اگر مشکل دارید، وارد کشور نشوید. تیم چرا بازی و حضور در تیم ملی را مقصر بدانیم؟ آیا از مردم کناره گیری می کنید؟ شما در مصاحبه خود چندین بار از عدم آمادگی روحی صحبت کردید که هیچ وقت به زور مقابل گرگانی ها تمرکز و تمرین نمی کنید. خب سربازی چه نباشی اگر سربازی باید به خیلی چیزها احترام بگذاری.

ششم؛نفس کشیدن و پایین آوردن توقعات بد نیست. گفتید با سعید معروف و محمد موسوی فرق دارید و گفتید مشکلات مالی در این راه تاثیری ندارد. یعنی اگر پول بدهی سربازی ات را در تیم پاس گرگان بگذرانی تمرکز و خونسردی ات بر می گردد نمی دانم مسئولان فدراسیون والیبال چه قولی دادند اما اگر باز هم سربازی باید بمان. یک سرباز نه فقط با شعارهای کلیشه ای بلکه هر بازیکنی به تیم ملی می رود و از آن استفاده می کند و می گوید: من سرباز ایرانم، سرباز تیم ملی و…

251 251

دکمه بازگشت به بالا