عمومی

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

تعطیلات نوروزی سالانه زمان بسیار خوبی برای گردشگری عمومی است. با شیوع اپیدمی کرونا، چند سال پیش سفر نوروزی کمتر مورد توجه مردم قرار گرفت و مورد توجه بسیاری قرار نگرفت. با این حال بسیاری از کاربران در سال های اخیر تورهای مجازی را بهانه ای برای آشنایی با جاذبه های گردشگری و زیارتی شهر خود قرار داده اند.

به گزارش ترند روز، مرکز تحقیقات «بتا» در ادامه نوشت: با معرفی واکسن عروق ویروس کرونا و کاهش بیماری های قلبی و مرگ و میر در اواخر دهه 1400، تعطیلات نوروزی 1401 فرصت خوبی برای سفر و تفریح ​​فراهم کرد. همانطور که در عید امسال بسیاری از مسافران نوروزی را دیده ایم.

بر اساس بررسی‌های انجام شده، بقاع متبرکه امام رضا (ع) در مشهد (اینستاگرام)، تخت جمشید (توئیتر) و حافظیه در شیراز (تلگرام)، پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در نوروز 1401 در دنیای آنلاین هستند.

اولین مهمان خانه در هر تخت بیشتر از دو تخت دیگر مورد توجه کاربر قرار گرفت. اینستاگرام در دو پلتفرم دیگر نسبت به کاربران نوروزی 1401 محتوای بیشتری درباره سرگرمی و سفر داشت. از مکان های گردشگری پس از بازدید عکس بگیرید، اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری را از طریق بازدید گردشگران و افراد مختلف معرفی کنید، بازدید از این مکان ها توسط دوستان و اقوام توصیه شود، به تاریخچه و چرایی اهمیت این مکان ها اشاره کنید. متخصصان در این زمینه و … بخشی از ‘ نحوه سایبری کردن این مکان ها هستند.

با توجه به بررسی تکرار این مکان ها در نوروز 1401، انتشار عکس هایی از جاذبه های گردشگری پس از بازدید و پیشنهاد بازدید از آنها، مهمترین عامل در تعداد زیاد این مکان ها در عصر نگاه بود. در شبکه های اجتماعی

در این گزارش تنها به اماکن گردشگری اعم از اماکن تاریخی و مذهبی، مقبره مشاهیر و اماکن گردشگری در نظر گرفته شده و منابع طبیعی مانند جنگل، تالاب، پارک، طبیعت و … در نظر گرفته نشده است.

طبق آمار، بقاع متبرکه امام رضا (ع) مشهد، تخت جمشید شیراز و برج میلاد تهران سه مکان مورد توجه کاربران توییتر در نوروز 1401 بوده است.

مهمترین مقصد گردشگری مجازی در نوروز

حرم مطهر امام رضا (ع) مشهد، تخت جمشید شیراز و میدان نقش جهان اصفهان سه مکان مورد توجه کاربران اینستاگرام در نوروز 1401 بودند.

مهمترین مقصد گردشگری مجازی در نوروز

تخت جمشید شیراز، برج میلاد تهران و حافظیه شیراز سه مکان مورد توجه کاربران تلگرام در نوروز 1401 بودند.

مهمترین مقصد گردشگری مجازی در نوروز

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا