اجتماعی

موجودی انبارهای آرد در وضعیت خوبی است و کمبودی نداریم

استاندار تهران با تاکید بر اینکه انبارهای انبار وضعیت مناسب و انبار خوبی دارند و کمبود آرد در استان تهران وجود ندارد، افزود: در حال حاضر افزایش قیمت نان وجود ندارد.

به گزارش ترند روز، محسن منصوری در پایان نشست تهیه آرد و نان در استان تهران گفت: موضوع آرد و نان موضوعی بسیار مهم و قابل توجه برای کشور و در نتیجه استان تهران است. چون نان قدرت حاکم است، مشکلات مربوط به آن را به هیچ وجه نمی توان تحمل کرد و نباید در ساماندهی آن تعلل کرد. اتحادیه آرد و نان مردمی ارزشمند و مکتبی و همیشه با ساختار بود. بنابراین، در این مورد، ما انتظار داریم که این حمایت دو برابر شود.

وی افزود: مصوبه ای تلقی می شود که در این جلسه مطرح می شود و باید گروهی از کارگران آرد و نان توسط استاندار و مسائل مربوط به آن تشکیل شود. در اینکه نان در قوه مجریه به عهده استانداران است شکی نیست. از سوی دیگر همه اتحادیه ها باید نظارت دقیق داشته باشند و مسئولیت کمک به دولت و مردم منطقه را بر عهده داشته باشند.

با تاکید بر اینکه هیچ دغدغه ای بین آرد و نان وجود ندارد، حتی اگر یک قطع هم باشد غیرقابل قبول است، افزود: ابزار اجرایی استانداری اتحادیه نان است و در این صورت اکنون این اتحادیه ها باید دوبرابر داشته باشند. کمک: دولت در دو ماه آینده یک طرح جامع، دقیق و فناوری مبتنی بر عدالت اجتماعی را اجرا خواهد کرد که بخشی از آن در حال حاضر در زنجان در حال آزمایش است، بنابراین تصمیمات ما در این جلسات دو ماهه خواهد بود.

استاندار تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما افزایش ساعت کار نانوایان به دو ساعت است، افزود: اختیارات لازم برای اجرای آن به استاندار داده شده که حداقل دو ساعت پیاده روی متناسب با آن است. شهر. در خصوص آرد و آرد سوخاری با نظارت معاونت اقتصادی استانداری و استاندار و استاندار تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. البته در خارج از شبکه هیچ آردی قابل توزیع و فروش نیست و بالعکس. هیچ پختی نباید کم باشد تصمیم گیری باید با مهارت و کار با اعداد باشد. هر جا استاندار تقاضای افزایش سهمیه می کند باید در اسرع وقت انجام شود.

وی تاکید کرد که در مورد بازرسی گفتم کار باید جدی گرفته شود و تخلف را جدی بگیریم. آرد برای برداشت باید بلافاصله پس از شناسایی وارد چرخه توزیع شود. در این راستا باید از همه ابزار استفاده کرد. در زمینه آرد و نان از کنترل کامل استفاده کنید.

منصوری در خصوص حضور شهروندان در برخی از شهرهای استان تهران و لزوم تامین سهمیه گفت: افزایش میزان آرد شهرستان باید در حضور شهروندان مدنظر قرار گیرد و آمار آنها توسط استاندار در یک برنامه ارزیابی شود. شیوه ای واقع بینانه. با توجه به اینکه در برخی نقاط استان تهران بیش از 100 هزار شهروند وجود دارد و آمار دقیقی از آمار جمعیتی و سرشماری عمومی وجود ندارد و همچنین اتباع غیرمجاز که باید سهمیه آنها را افزایش دهیم، برآورد دقیقی است. باید توسط استاندار انجام شود.

وی در سخنانی به بحث قاچاق آرد پرداخت و افزود: کمتر از 13 درصد آرد مصرفی کشور را آرد و صنعت در مجموع تشکیل می دهد. قطعا یکی از نانوایی ها آرد را تامین می کند و دیگری صنعتی است که آرد را دریافت می کند. بنابراین، هر دو باید تحت نظارت دقیق اداره شوند. همچنین در زمینه حمل و نقل آرد نیز هر جا که مشکلی وجود دارد باید به آن توجه شود و راه حل اندیشیده شود. به نانوایی که به عنوان ناظر عمل می کند باید اخطار لازم برای تنظیم فرآیند خود داده شود.

وی افزود: به نانوایان غیرمجاز بسته به شرایط باید مجوز موقت دو ماهه داده شود. در مورد قرار دادن تابلو، اعم از قیمت یا تخلف، بنر باید طبق اختیاری که به جریمه داده شده، قرار گیرد. نان هایی که قاچاق می شوند یا زیاد به فروش می رسند باید اطلاع رسانی شوند.

استاندار تهران در گفت و گو با فرمانداران شهرستان های استان تهران گفت: در دو ماه آینده تشکیل کارگاه ضروری است اما به محض گزارش ایجاد در اسرع وقت بررسی های لازم را تا حد امکان انجام خواهد داد. . و با تخلفات مواجه شود.

وی تاکید کرد: دولت در حال حاضر برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد و معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیز همواره این موضوع را اعلام کرده اند. هنوز رسیدگی به مشکل تهیه آرد و نان را شروع نکرده ایم و خوشبختانه در حال حاضر در بسیاری از شهرستان های استان تهران مشکل آرد و نان نداریم. اما در برخی شهرها شاهد صفی بوده که فردا توسط استاندار رفع می شود. از نظر ذخایر، منابع و ذخایر بسیار خوبی داریم و هیچ کمبودی نداریم. نگرانی در مورد افزایش قیمت ها نیز بی اساس است و افزایش بیشتری وجود نخواهد داشت. همچنین در هر شهر یک تلفن وجود خواهد داشت که افراد می توانند تخلفات را از طریق این تلفن اعلام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا