اجتماعی

مهلت ثبت‌نام نوبت اول کنکور امروز پایان می‌یابد

زمان ثبت نام متقاضیان شرکت در کنکور نوبت اول (دی ماه 1401) امروز شنبه 23 آبان ماه به پایان می رسد.

به گزارش ترند روز، ثبت نام از روز یکشنبه 17 آبان ماه آغاز شده و تا پایان امروز شنبه 23 آبان ماه ادامه دارد.

ثبت نام آزمون سراسری تنها در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https://www.sanjesh.org/ بصورت اینترنتی انجام می شود.

پس از انتخاب گروه آزمایشی و قبل از شروع ثبت نام، لازم است مدارکی مانند عکس یا اطلاعاتی مانند کد مدرک و سوابق خود را قبل از دانشگاه تهیه و شروع به ثبت نام نمایید.

داوطلبان باید شماره ثبت نام 12 رقمی را به مبلغ یک میلیون و 330 هزار ریال که برای ثبت نام در آزمون سراسری الزامی است از طریق سایت سنجش خریداری کنند.

داوطلبان آزمون سراسری در مراحل ثبت نام، دکمه بازگشت مرورگر را فشار داده و بیش از یک صفحه مرورگر را در رایانه شخصی خود باز نکنند. اگر در مراحل ثبت نام در سیستم با مشکل مواجه شدند، پنجره مرورگر را ببندید و مراحل ثبت نام را از ابتدا شروع کنید.

ثبت نام داوطلبان زمانی کامل می شود که در مراحل ثبت نام، شماره ۷ رقمی و کد تایید ثبت نام ۱۶ رقمی را از سامانه دریافت کنند.

بر اساس آخرین آمار بیش از 160 هزار داوطلب در آزمون نوبت اول 1402 ثبت نام کرده اند.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری از امسال دو بار در سال برگزار می شود. اولین آزمون در روزهای پنجشنبه 29 و جمعه 30 سال جاری برگزار می شود. روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 23 و 24 تیر 1402 زمان برگزاری آزمون ورودی نوبت دوم دانشگاه ها اعلام می شود.

بر اساس توضیحات مسئولین سازمان سنجش آموزش کشور، در نیمه اول اسفندماه، داوطلبان از نتایج انتخابات موقت مرحله اول کنکور سراسری که شامل خام و رتبه بندی می شود، مطلع خواهند شد. امتیازات در مرداد 1402 سوابق تحصیلی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت آموزش و پرورش اخذ و نتایج نهایی به داوطلبان اعلام شد.

با توجه به تغییر کنکور 1402، سوابق تحصیلی دانش آموز در پذیرش دانشگاه نقش دارد. به این ترتیب 40 درصد تحصیلات از نظر سوابق تحصیلی و 60 درصد از نظر امتحانی است.

داوطلبان کنکور سراسری به سوالات دروس اختصاصی پاسخ می دهند و دروس عمومی فقط در سوابق تحصیلی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا