اجتماعی

منع فعالیت های ورزشی در فضای باز برای دوشنبه، ۳ مرداد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از ممنوعیت فعالیت های ورزشی و ممنوعیت خروج از منزل در روز دوشنبه (۱۲ مرداد) به ویژه گروه های حساس، سالمندان، بیماری های قلبی عروقی، ریوی و تنفسی و کودکان خبر داد.

به گزارش ترند روز، عابد ملکی در تشریح مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: سیزدهمین جلسه کارگروه اورژانس آلودگی هوا با حضور نمایندگان دولت مربوطه برگزار شد. با توجه به کاهش کیفیت هوا و بررسی مدل های گرد و غبار و تصاویر ماهواره ای، مقرر شد بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی از روز دوشنبه 12 مردادماه از ارائه خدمات به مردم خودداری کنند.

وی افزود: پرهیز از پیاده‌روی و فعالیت در فضای باز گروه‌های حساس، سالمندان، بیماری‌های قلبی، عروقی، ریوی و تنفسی و کودکان، از انجام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز و راه‌اندازی مرکز سیار فوریت‌های پزشکی از جمله اورژانس و هلال احمر خودداری می‌کند. ازدحام زیاد، مناطق پرتردد و پرتردد شهر از جمله مصوبات این جلسه است.

وی ادامه داد: مقرر شد سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی همه دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی، توصیه ها و همکاری و مشارکت لازم اقدامات لازم را به عمل آورند و وظیفه عمومی رعایت توصیه های بهداشتی در خصوص اقدامات اضطراری آلودگی هوا و موارد مشابه است. همچنین استفاده از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای عموم مردم به ویژه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی شهرداری که بیشترین آلودگی هوا و فضای باز را دارند ضروری است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا