اجتماعی

ممنوعیت فعالیت ورزشی دانش‌آموزان در فضای باز/ آماده‌باش بیمارستان‌ها

سومین جلسه کارگروه خطر آلودگی هوا امروز سه شنبه 13 فروردین ماه برگزار شد و ممنوعیت فعالیت های ورزشی در فضای باز دانش آموزان و آمادگی کامل بیمارستان و درمانگاه تصویب شد.

به گزارش ترند روز، سومین جلسه کارگروه سوانح آلودگی هوا با حضور عابد ملکی – سعید محمودی معاون استاندار تهران – مدیرکل حفاظت محیط زیست – و نمایندگان سایر سفارتخانه ها امروز (23 فروردین) در تهران برگزار شد. از جمله تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه اصلاح دستورالعمل اجرای ممنوعیت ها و محدودیت های موقت در زمان، مکان و نوع در صورت بروز حادثه ناشی از آلودگی هوا بود تا در دستور کار قرار گیرد. خدمات عمومی. مسئول آن است.

همچنین مقرر شد بیمارستان و مرکز بهداشت آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مردم داشته باشند و حضور و فعالیت های ورزشی دانش آموزان و مهدکودک ها در محل نیز ممنوع است.

با تصویب کمیته فوریت های کاهش آلودگی هوا، مقرر شد سازمان صدا و سیما، صدا و سیما، رسانه و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی، پیشنهادات، ایده ها و جلب همکاری و مشارکت مردمی در رسیدگی به موارد خاص اقدام کنند. نکته های سلامتی. برای شرایط اضطراری ناشی از آلودگی هوا و مانند آن. ردن.

همچنین استفاده از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت به ویژه برای کارگران، پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری ها و غیره که به شدت در برابر آلودگی هوا و حضور در فضای باز آسیب پذیر هستند الزامی است.

در نهایت پیشنهاد شد با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید، کوهنوردی، کار بر روی سیستم های بلندمرتبه و عدم تردد در مجاورت ساختمان ها از نیمه کاره خودداری شود و سازه موقت مقاوم سازی و پوشش داده شود. با مسکن

عابد ملکی همچنین به قرارگاه رسانه ای استانداری تهران گفت: به بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه می شود از بیرون نروند و دچار تغییرات اقلیمی شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به وزش باد شدید از شهروندان می خواهم مراقب باشند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا