اجتماعی

مطالبه ای که به فرجام رسید/ نمونه یک مطالبه گری درست در گرگان

ترند روز/ گلستان طرف «تنها با هم» المان که در گرگان تخریب شد، نشان داد که اگر مردم و رسانه ها با فرهنگ پاک خود در کنار هم کار کنند، می توانند به آنچه می خواهند برسند و برای خودشان تصمیمات خوبی بگیرند.

فرهنگ مایه حیات جامعه است، اما گاهی اوقات بی تفاوتی و بی تفاوتی مسئولین به ویژه دستگاه های فرهنگی به پیچیدگی یا مسیر زندگی نفس در جامعه می رسد یا واقعیت آنقدر خشن شده است که نفس نفس می کشد. دیگر بالا نیست

فرهنگ به قدری مهم است که مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها بر لزوم در نظر گرفتن فرهنگ تأکید کردند و حتی فرمودند: «آشتی فرهنگ و فرهنگ در مقابل دشمن رمز موفقیت است، اگر بی معنا باشد، بندگان احساس می کنند. در راه کشته شدم، گفتم در راه خدا کشته شدم (1378/09/23)»، علیرغم تأکید روحانیون کشوری بر حوزه فرهنگی، باید گفت که وضعیت کنونی در این زمینه چندان خوب نیست و ابتذال فرهنگی و اقدامات ضدفرهنگی برخی از ارگان ها و دستگاه های اجرایی در حوزه فرهنگ از نظر کمی ضعیف گفته می شود. برگرفته از برخی مقامات یا نهادهای اجرایی که احساسات پاک مردم خداجو و خداجو را مخدوش می کند.

آلمان که مروج واقعی بدحجابی است!

چندی پیش در شب نوروز یک آلمانی از سوی شهرستان گرگان در یکی از رستوران های گرگان مستقر شد که با مخالفت فعالان مجازی و متدینین گرگان به دلیل پیوند عنصر ارتباطی.فرهنگی و مذهبی در گرگان مواجه شد. المومنین در گرگان و پوشش زنان تحصیلکرده و وطن دوست.هیچ چیز در این شهر و نوعی فعال فرهنگی مخالف فرهنگ ناب اسلامی است. در این قسمت زنی در حال غرق شدن در فضای مجازی نشان داده می شود. و پوشش مناسبی نداشت. اما باید تاکید کرد که اولویت امروز کشور فقط بحث حجاب نیست و مسلم است که بیان این ماجرا به هیچ وجه در اولویت این موضوع نیست و از یک سو حجاب فقط مختص بانوان نیست. . و بنابر دستور قرآن به تقویت چشمان او، برای پروردگارم نیز حجاب دستور داده شد.

اما اگر بخواهیم به عنوان ناظر ماجرا را بازگو کنیم، باید بگوییم که پس از نصب این المان، پس از اعتراض متدینین و فعالان فرهنگی و مذهبی، مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان در توئیتی نوشت: صدای اعتراضات را شنید. دستور گرگان در مورد این عنصر لغو شد.

خانم

علاوه بر تاکید بر اینکه وقوع این رفتارها باید توسط کارشناسان بررسی و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد، اما به نظر نمی رسد این عنصر اقدامی برای تخریب از شهر گرگان داشته باشد و بر اساس اطلاعات- اخبار محلی تا شناسایی و عدم توجه به مبانی مذهبی و تاریخی شهر با عنوان دارالمومنین اعتراضاتی را در پی داشت. عده ای با بی توجهی به انتقاد رسانه های محلی و فعالان فرهنگی مذهبی گرگان، اقدام به صید انواع ماهی های خود کردند. آب گل آلود با قطبی کردن، تعیین و آنلاین و موم کردن مرز بین مردم با دو ایده در مورد حجاب و بدحجابی.

در حالی که رسانه های معاند می خواهند رسانه های مخالف را به نهادهای خاصی متصل کنند و از این آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند، شعور مردم دارالمومنین گرگان با طوفانی که او ایجاد کرده بود، حرف آنها را برید و توطئه های آنها را خنثی کرد.

علاوه بر این موضوع خشم برخی از فعالان فرهنگی مذهبی گرگان را برانگیخت، بیت المال از نگاه مسئولان؟ چرا صرف بودجه عمومی ناآماده که بدون نظر کارشناسان هدر می رود و هدر می رود؟ قطعا با مشورت کمیته فرهنگی شورای شهر و برخی از فعالان فرهنگی و هنری منطقه می شد تصویر بهتری برای این تندیس انتخاب کرد.

در همین راستا فعالان فرهنگی و مذهبی گرگان توصیه کرده اند که مسئولان شهرستان برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی کمیته ای فرهنگی تشکیل دهند تا از سلایق ناسازگار با فرهنگ اولیه مردم گرگان جلوگیری شود.

جای خالی مراقب گردشگری مذهبی باشید

پیش از این فعالان مذهبی این شهر به هتک حرمت شورای اسلامی شهر گرگان در شب وفات حضرت رقیه(س) اعتراض کردند و حتی این اعتراضات منجر به تشکیل جلسه هیئت مذهبی در مقابل مجلس در شهر گرگان شد. پس از آن در میان زنان این مراسم که برای ترویج فرهنگ اصیل گرگان طراحی نشده بود، بسیاری از فعالان اجتماعی، رسانه ای، فرهنگی و مذهبی شهر دست به اعتراض زدند.

البته دستاوردهای شهرستان گرگان به این دوران محدود نمی شود و در دوران مدیریت شهرداران قبلی، موضوعاتی مانند حذف نام شهدا از خیابان های شهر، واکنش جامعه ایثارگران و مردم مومن شهر را در پی داشت. شهر. گرگان دیوار تا ثریا بالا می رود.

موضوع دیگری که فعالان رسانه ای در اعتراضات خود مطرح کردند، عدم توجه به گردشگری مذهبی در گرگان به عنوان حرکتی مثبت و منفی علیه ظلم و خشونت فرهنگی غرب بود. اما متأسفانه نگاه برخی مسئولان به گردشگری گرگان با گردشگری مذهبی مخالف است و برخی از مسئولان حتی در تقویت گردشگری نیز پا را فراتر گذاشته اند. در بی توجهی به اماکن مذهبی در مناسبت ها و جشن های نوروزی دیده می شود. هیچ اتفاقی نیفتاده است، حتی مدیریت شهری خدمات نوروزی را در اماکن مذهبی و متبرکه ارائه نمی کند.

چگونه می توان در مورد گردشگری مذهبی صحبت کرد که این مکان ها به اندازه کافی تمیز نیستند یا مسیر عتبات عالیات مشخص نیست، اما این مکان ها در مرکز شهر گرگان و در شرایط تاریخی گرگان و برای مراقبت های نامعقول و ضعیف قرار دارند.

یکی از کمپ های محلی استان گلستان در این باره نوشته است: روزی گرگان بوی یوسف را شنید، نرو و به مغازه هایشان نرو، آنها، اما رنگ و سایه شهر دارالمو منین امروز تحت تأثیر گرگانیسم قرار دارند. «آخرین پرده گذر معنوی شهر عنصر «تنها با هم» است که در آزادی شهر گرگان مطالبه شد و مسئولان فرهنگی در عید سعید فطر رفتند و زیارات و زیارات معنوی، به عنوان سنگ. دارالمؤمنین».

اعتراض فعالان فضای مجازی به شهر گرگان در آلمان

برخی از فعالان فرهنگی و رسانه ای نسبت به این حادثه سکوت کرده و به اظهار نظر پرداختند.

یکی از فعالان آنلاین در این باره نوشت: عکسی منتشر شد که در آن مثلاً کمون انقلابی گرگان مجسمه زنی با حجاب زشت را نصب کرده بود که به نمازگزاران اعتراض کرد و اعلام کرد مجسمه را تعمیر می کند. سوالات شورا و شهرستان گرگان; 1. شوراها و شهرداری ها تا کی باید خلاف های غیر عمدی مثلاً علیه دین انجام دهند؟ 2. شورای شهر ابتدا اعلام کرده بود که برای حفاظت از بیت المال آمده است و این سوال باقی می ماند که آیا هزینه تعمیر مجسمه از جیب مجرمان پرداخت می شود یا خیر؟خزانه دولت و شورا. و کمون آن را اعلام خواهد کرد. .

خانم

توضیحات شهردار گرگان در مورد عنصر «فقط با هم».

موج انتقادات و گلایه های مردمی و فعال مذهبی «محمدرضا سبطی» شهردار گرگان را به واکنش واداشت. در این راستا، اثری که در بستر فرهنگ یک جامعه شکل می‌گیرد، علاوه بر نظام حقوقی مشهود، باید دارای دیدگاه و رویکردی غیرمتعارف باشد.

این اثر (فقط با هم) به زبان استعاری نمایی از زندگی مدرن را نشان می دهد که انسان امروزی به شکل کوچکتری به نام رسانه، روابط خانوادگی، انواع پوشش و وجود جامعه ای تحت تأثیر رسانه ها بر رفتارهای غیراخلاقی تبدیل شده است. . رهبری جامعه. این کار (فقط با هم) جایگاه سایبر را در زندگی روزمره به چالش کشید. انتخاب شخصیت ها از دسته جوانان متاثر از دنیای سایبری و همچنین نوروز که نماد همبستگی و همبستگی است در این اثر نشان دهنده تنهایی مردم به دلیل رسانه و فضای مجازی است. (حتی به عنوان یک زوج که با هم زندگی می کنند) در نهایت تأکید می کنیم که این اثر نفی این سبک زندگی است نه تأیید آن که به طور کامل در ساختار اثر منعکس شده است.

سابقه تلخ حرکت های ضدفرهنگی نشان می دهد که اگر مسئولان شهری و فرهنگی بخواهند جلوی این گونه حوادث و آثار مخرب آن را بگیرند باید به غیرت دینی خود کوشا باشند چرا که مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف از جمله جنگ ملت را نجات دادند. و حفاظت از هشت. عصر ملت ایران را دینی می دانستند.

ادعا به خوبی جواب می دهد

امروزه یکی از مصادیق کنشگری مذهبی سکوت مسئولان فرهنگی شهرستان و رسانه های بیان کننده دیدگاه های دینی، مذهبی و فرهنگی کشور در استان گلستان است. -اسلام و هویت

اما آنچه که در مقابل این همه آشفتگی آشکارتر بود مطالبات جناح راست در میان مردم و فعالان فرهنگی و اجتماعی و شنیدن صدای مسئولین بود که نشان می داد موضوعاتی وجود دارد که می توان بدون بی احترامی و بی احترامی درخواست کرد. سیاسی و نژادی هستند. فرجام آنها را تعقیب و مشاهده کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا