استان ها

مصالح به کار رفته در نهضت ملی مسکن دانش روز باشد

ترند روز/گیلان استاندار گیلان، از پیمانکاران پروژه های نهضت ملی مسکن خواست از دانش روز با هدف استفاده بهینه از مصالح استفاده کنند و یادآور شد: مصالح به کار رفته در گیلان با شرایط آب و هوایی سازگار باشد.

اسدالله عباسی امروز در شورای مسکن استان گیلان، با تاکید بر لزوم سرعت گرفتن پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در استان، اظهار کرد: باید بتوانیم اهداف و برنامه های دولت سیزدهم را تحقق ببخشیم.

وی یکی از وعده های دولت سیزدهم را تولید مسکن دانست و افزود: دولت قبل اعتقادی به مسکن آنلاین نداشت و لذا پروژه های مسکن به اتمام نرسید؛ اکنون وظیفه داریم که عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

استاندار گیلان به مشکل تامین زمین اشاره کرد و یادآور شد: کشاورزی محور اقتصاد گیلان است و جنگل و ساحل و کوه و دریا به این استان زیبایی بخشیده لذا باید با هم افزایی در جهت تامین اراضی مناسب، مشکل مسکن مردم را حل کنیم.

عباسی یکی از مشکلات در بخش آماده سازی زمین را تحکیم بستر دانست و عنوان کرد: باید از ظرفیت های بنیاد مستضعفان و دانشگاه آزاد در استان برای تامین زمین استفاده کنیم.

مصالح به کار رفته در نهضت ملی مسکن دانش روز باشد

وی از مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن خواست پروژه های نهضت ملی مسکن را برای مردم شفاف کنند و روند اجرایی کار را نشان دهند و گفت: ساخت مسکن در بافت های فرسوده و املاک مردم نیز در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون حدود ۷۰۰۰ متقاضی آورده اولیه را پرداخت کردند، افزود: این آمار باید افزایش یابد و لذا مشکلات موجود با اعتمادسازی و سرعت عمل در کارها رفع شود.

وی خواستار انبوه سازی مسکن براساس آمایش شد و ادامه داد: مشاوران املاک حق ندارند قیمت های صوری را اعلام کنند و موجب افزایش هزینه ها در بخش مسکن شوند.

عباسی هم چنین از پیمانکاران پروژه های نهضت ملی مسکن خواست از دانش روز با هدف استفاده بهینه از مصالح استفاده کنند و یادآور شد: مصالح به کار رفته در گیلان با شرایط آب و هوایی سازگار باشد.

وی با اشاره به تعهد ۹۰ هزار واحدی گیلان در طرح نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: دو سال فرصت داریم و باید از زمان باقی مانده برای خانه دار کردن مردم استفاده کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا