اجتماعی

مراقب «هرمی»‌های جدید باشید/ هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری شرکت‌های هرمی

فرمانده انتظامی تهران نسبت به فعالیت و جذب شرکت های هرمی در تهران هشدار داد و از مردم خواست فریب وعده های سرمایه گذاری و عضویت برخی از این شرکت ها را نخورند.

به گزارش ترند روز، بیش از ده سال پیش شاهد اوج فعالیت شرکت‌های هرمی بودیم، شرکت‌هایی که اگرچه تحت پوشش‌ها و عناوین متفاوتی فعالیت می‌کردند، اما همه از یک کلیدواژه برای جذب سرمایه یا به عبارتی فریب شهروندان استفاده می‌کردند. یک شبه و بدون کار و فعالیت اقتصادی پولدار شوند. این شرکت‌ها با جذب غیرقانونی و غیرقانونی جوانان و دادن وعده‌های غیرمجاز سعی در اخاذی از این افراد دارند و سپس وارد چرخه جذب و جذب پیمانکاران فرعی می‌شوند تا بخشی ناچیز از پول پرداخت شده را دریافت کنند. سهم خود را به عنوان سود می گیرد.

با گذشت زمان و افزایش آگاهی مردم نسبت به پدیده شرکت‌های هرمی و همچنین با توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس، روند عضویت و فعالیت این شرکت‌ها محدود می‌شود که این افراد و بسیاری از تاجران شناسایی و شناسایی شدند. دستگیر شد. پس از مدتی همه شرکت‌های هرمی به جایی رسیدند که اعضا یا به عبارتی زیر مجموعه‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند و اعضای اصلی یا شاخه‌های اصلی آن را به دلیل جرم محاکمه کردند. تقلب به همین دلیل است که خورشید این شرکت های کلاهبردار به زودی غروب می کند.

اکنون مدت هاست که اخباری مبنی بر شناسایی و انهدام شرکت های هرمی در سراسر کشور به گوش می رسد و به نظر می رسد این شرکت ها در قالب ها و عناوین مختلف در تلاش برای عضوگیری و جذب سرمایه هستند. رئیس پلیس تهران هفته گذشته از برچیده شدن دو شرکت هرمی در تهران خبر داد و گفت: این دو شرکت دارای 30 عضو هستند. چند روز پیش فرمانده انتظامی شهرستان شهریار از انهدام یک شرکت هرمی و دستگیری 9 نفر از اعضای آن خبر داده بود، این شرکت هرمی که ساختمان های مسکونی را به محلی برای فعالیت تبدیل می کرد.

بازنده: گفتند مجوز داریم اما اوراق را به او نشان ندادند

یکی از مالباختگان این شرکت‌های هرمی می‌گوید: «بعد از آن، یکی از دوستانم من را با این کار آشنا کرد و من را پیش کسی برد که به نظر رهبر یا رهبر بود. یکی از پارک ها و به ماندت توضیح داد که از کسانی که اینطور پولدار شده اند در گوشی خود عکس و فیلم نشان می دهد و می گوید که این افراد نیز آن ثروت را از پرداخت همان مبلغ ناچیز به دست آورده اند. موفقیت، موفقیت در افزایش زیرمجموعه است. دارند.”

مالباخته ادامه داد: آنجا پرسیدم که شرکت های هرمی اینگونه هستند و شرکت های هرمی مجوز فعالیت در ایران ندارند اما این فرد با گلایه و عصبانیت به من گفت که از نهادهای مرتبط مجوز گرفته اند. شرکتش.و مدیر کل شرکت.او به عنوان یک تاجر شناخته می شود.البته مدارک آن را به من نشان نداد و در نهایت مجبورم کرد با زبان پررنگ و روش های دیگر به شماره حساب واریز کنم.تایم قبول کردم و موفق به دریافت زیرمجموعه نشدم، بنابراین به همان فرد مراجعه کردم و پولم را پس گرفتم، این شخص گفت اما انجام این کار غیرممکن است، اما آیا می تواند به من کمک کند و کلاسی را به من معرفی کند تا یاد بگیرم چگونه دیگران را متقاعد کنید؟البته کلاسی در کار نبود و همین شخص خیلی چیزها را به من گفت و او واقعاً روش هایی را که مرا متقاعد به پرداخت هزینه کرد برای من توضیح داد. آن موقع بود که فهمیدم چه جور کلاهی هستم…»

در سایر شرکت‌های هرمی نیز فعالیت‌های مشابهی وجود داشته است، اگرچه پیش از این گزارش‌هایی از فعالیت برخی از این شرکت‌ها منتشر شده بود که اعضای خود را از شهرها و شهرستان‌های دیگر جذب می‌کردند. مدت زمان طولانی. و او را رها نکرد. حتی برخی از این هرم ها وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند و به دنبال جذب سرمایه و فریب مردم با بیت کوین هستند.

مراقب باشید با
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت

پلیس: گول شرکت های هرمی را نخورید

در همین راستا سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ نسبت به فعالیت شرکت های هرمی به مردم هشدار داده است. رحیمی در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: قبل از طرح موضوع شرکت های هرمی باید به مردم عزیز گوشزد کنم که وعده پولدار شدن و کسب درآمد یک شبه کذب و برای تحقق اهداف کلاهبرداران و کسب درآمد است. .. می ایستد.اما وقتی صحبت از شرکت های هرمی می شود، با وجود اینکه آگاهی مردم نسبت به یکی دو دهه قبل افزایش یافته و قربانیان کمی هستند، مردم باید بدانند که شرکت های هرمی به هر نام و بهانه ای کار می کنند، قصدشان کلاهبرداری است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: در این پرونده مشخص شد که شرکت هرمی افراد ناشناس و بعضاً افراد سطح شهر را هدف قرار داده و اقدام به فریب آنها کرده است. در بهترین حالت، در مورد شرکت های هرمی، از هر 100 نفر یک نفر ممکن است از این روند بهره مند شود که منجر به ثروتمندان نمی شود. متأسفانه شخص دیگری در جریان این حادثه آسیب دیده و سرش آسیب خواهد دید.

رحیمی ادامه داد: مردم به ویژه جوانانی که می خواهند شبانه راه صد ساله را طی کنند، درخواست دارند از این جاده برای کسب درآمد استفاده نکنند. همچنین در صورت مشاهده چنین فردی از مردم خواهشمندیم مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا جرایم آنها حل و فصل شود.

در این زمینه بخوانید: ورود اهرام به حوزه ارزهای دیجیتال

وی در پایان تاکید کرد: پلیس با شرکت های هرمی برخورد می کند. وی گفت: اقداماتی از این دست جرم است و پلیس با همه جرایم برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا