اجتماعی

مدارس وقفی بهترین مدارس کشور بوده است

به گزارش شفاف، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت: وقف یک فعالیت فرهنگی است. اگر نیت خیرین را رعایت نکنیم، وقف ادامه پیدا نمی کند و رشد نمی کند. هرگز نباید برای آنها بدبینی ایجاد کرد.

وی افزود: چندین مدرسه وقف به نام شهدا نامگذاری شده است که می خواهیم به نام وقف برگردیم. صدقه باید به نام و نیت شخصی باشد که آن را انجام داده است.

نوری بهترین مدارس را مدارس واقفیه دانست و گفت: واقفیان و خیرین بهترین معماران تعلیم و تربیت هستند. در پیشنهاد رهبر مرحله دوم انقلاب علم، پژوهش، اخلاق و معنویت مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مدرسه صدرا یکی از مدارس تحول است که امروزه شناخته شده است اما مدرسه ای است که برای تحول بنیادین تلاش کرده است، گفت: مکان های لازم در حال ساخت است تا مدرسه صدرا الگویی برای مدارس دیگر باشد. . .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هیچ مانعی برای ادامه و توسعه همکاری با سازمان اوقاف وجود ندارد، گفت: ما به سازمان اوقاف بدهی داریم که با درخواست یا مصوبه می توان آن را به دولت واگذار کرد و می توانیم. بخشی از بدهی را به طریقی پرداخت کنیم بیایید بقیه را تسویه کنیم. هر چه تعهدات ما روشن تر و به موقع تر باشد، از همکاری جامعه اوقاف بیشتر بهره مند می شویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا