اجتماعی

مدارس شاهد صاحب «شناسنامه فعالیت» می‌شوند/فعلا به دنبال درجه‌بندی مدارس نیستیم

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از فعالیت کلیه مدارس شهید در سال تحصیلی آینده بر اساس گواهی فعالیت مدرسه شهید خبر داد و گفت: حدود 61 تا 62 درصد دانش آموزان ما از جامعه ماریتیورا هستند. . ، که در آن بالا فرزند شهید و نوه پایین یک رزمنده است.

محمدرضا رزاقی در گفت وگو با ترند روز. شهید درباره برنامه های این مدیریت برای ارتقای کیفی مدارس گفت: در این سال ها هیچ وزیری به وضوح بر کیفیت و گسترش حرکت تاکید نکرد.

وی افزود: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و نظارت بر مطالبات آنان نیز مهم است.

مدیرکل امور شهید و داوطلبان وزارت آموزش و پرورش از اجرای برنامه درسی استاندارد در مدارس شهید خبر داد و گفت: از سال دسا علیرغم وضعیت کرونا تاییدیه تحت عنوان گواهی اقدام شهید را اجرا کرد. مدرسه و امسال در برنامه سالانه اداره مشخص شده است و اضافه کردیم که مورد تایید مرکز قرار گرفت.

رزاقی ادامه داد: بنابراین در سال تحصیلی آینده تمامی مدارس شهید بر اساس گواهی فعالیت مدارس شهید فعالیت خواهند کرد.

وی درباره نمرات مدرسه شهید نیز گفت: در حال حاضر به دنبال نمرات مدرسه نیستیم. اول از همه، ما می خواهیم همه مدارس بر اساس یک سیستم کار کنند. سپس به سراغ یادداشت ها بروید. البته ما به دنبال درجه یک، دو یا سه نیستیم. مبنا بهبود هر مدرسه نسبت به سال قبل است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: این نظر را به استان و منطقه می دهیم که این مدرسه نسبت به سال دسا نتوانست خودش را ارتقا دهد و تصمیم می گیرند. وقتی نمره می‌دهیم، مدرسه ممکن است وارد کار رسمی شود، اما ما رویکرد متفاوتی در پیش می‌گیریم و نگاه می‌کنیم که مدرسه در سال گذشته چگونه از نظر تحصیلی پیشرفت کرده است و آیا امسال پیشرفت کرده است. اینطور نیست؟ اگر بهبود پیدا کرده به صراحت اعلام می کند که سال آینده چه کاری می خواهد انجام دهد و اگر بهتر نشد به استان اعلام می کنیم که موفق نیست و باید مسئولیت را بر عهده بگیرد یا مدیر را جابجا کند یا اقدامات دیگری انجام دهد.

رزاقی در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای توسعه مدارس شهید گفت: وزارت آموزش و پرورش بر توسعه مدارس شهید اصرار دارد و در استان‌های دارای ساختمان مازاد نیز اولویت مشابهی داریم. از مدارس دولتی و به گونه ای با ایجاد یا تغییر شرایط موافقت می کنند تا مدارس دولتی دیگر تحت ظلم کثرت دانش آموزان قرار نگیرند.

وی افزود: تاکنون شرایط 19 مدرسه را بررسی کرده ایم که البته مرکز شهید باید در مورد آنها اظهار نظر کند و در صورت تایید به استان اطلاع رسانی می کنیم تا هماهنگی های لازم انجام شود.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود 408 هزار دانش آموز داریم که در صورت تایید 19 مدرسه به ظرفیت 410 هزار دانش آموز در مدرسه می رسیم و گفت: حدود 61 تا 62 درصد است. دانش آموزان ما از جامعه شهدا هستند بالا فرزند شهید و پایین نوه یک رزمنده است. امسال به ویژه برای گسترش جامعه ایثارگری، اهمیت ایثار را در ثبت نام افزایش داده ایم و بر این اساس نگاه ستاد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا