اجتماعی

متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می‌شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن که واجد شرایط هستند و قبلاً پیامک سرمایه گذاری برای آنها ارسال شده است، در صورت عدم اقدام در اولین پرداخت به جای آنها فردی از اولویت بعدی

خلیل محبتی در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: سقف استان تهران در طرح نهضت ملی مسکن 155 هزار در سال است و مشکلی در بخش ندارد، ما ملک هستیم. این زمین برای دو سال آینده واگذار شد و تا چهار سال آینده واگذار خواهد شد.

وی افزود: حدود 45 روز است که بحث مالکیت زمین در کارگروه و کمیسیون مطرح شده و این روند به پایان رسیده است. در حال حاضر در حال آماده سازی طرح ها و مشاوران هستیم. در برخی مناطق، کارآفرینان در حال حاضر شروع به کار کرده اند. در برخی نقاط زمین قبلاً در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و به زودی کار ساخت آن آغاز می شود.

برای هر کسی که لیاقتش را داشت اس ام اس فرستادیم

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران که هنوز تکلیفشان مشخص نشده است، گفت: وی پیامکی ارسال کرد که همه می‌دانند می‌توانیم پول را اول بگذاریم. اگر آنها پول را به موقع پرداخت نکنند، با شخصی از اولویت بعدی جایگزین می شوند.

محبته خواه تصریح کرد: اگر فردی مستحق است و پیامکی برایش ارسال نشده است از طریق سایت موضوع را رصد کند. اگر نه، به اداره راه و شهرسازی شهر آسیب دیده مراجعه کنید.

بیش از 40000 تا کنون اجرا شده است

وی در خصوص وضعیت نهایی پروژه نهضت ملی مسکن در استان تهران گفت: این پروژه پیشرفت خوبی دارد. تاکنون بیش از 40000 پروژه اجرا شده است و به زودی پروژه های بیشتری نیز به این رقم اضافه خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: با توجه به اینکه متقاضی داریم در استان تهران گروه نهضت ملی مسکن تشکیل می دهیم. تا به امروز 900000 نفر ثبت نام کرده اند و ارتقاء آنها در حال تکمیل است. به زودی ثبت نام های جدید انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن مصوب 17 مرداد 1400، ساخت چهار میلیون ساختمان مسکونی در چهار سال در طرح گنجانده شده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3.6 میلیون مورد تایید قرار گرفته است. به گفته وزیر راه و شهرها، ثبت نام مجددا از 24 تیر 1401 آغاز می شود. ثبت نام از طریق سامانه پشتیبانی کامل مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می شود.

تا امروز 507 هزار نفر در بانک مسکن برای گروه نهضت ملی مسکن حساب باز کرده اند و 290 هزار نفر نیز در بانک مسکن برای انعقاد قرارداد و تامین مسکن جذب شده اند. 91000 قرارداد امضا شد و آنها در واقع بخش اول ساختمان را گرفتند. بر اساس آخرین برآورد هزینه هر متر مربع 4 میلیون و 750 هزار تومان و مدت اجرای پروژه 18 تا 24 ماه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا