حوادث

ماجرای پدری در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت

ترند روز/ بوشر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان در ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی درباره پدر یک اتباع خارجی غیرمجاز در برازجان که قصد کشتن پسرش را داشت، توضیحاتی ارائه کرد.

روز گذشته یک بیگانه غیرمجاز که در بیمارستان گنجی برازجان به دنیا آمده بود، روزی که مادر به دنیا آمد، اصرار کرد، او امتناع کرد.

به این ترتیب ناظر تغییر بیمارستان گنجی طی راهنمایی این تبعه افغانستانی به وی یادآور شد که طبق دستور وزارت بهداشت، مادر و کودک پس از زایمان و در صورت نداشتن مشکل بهداشتی باید به مدت 24 ساعت تحت درمان باشند. آنها باید مرخص شوند و این مادر و فرزند صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از واکسینه شدن کودک و بررسی وضعیت مادر مرخص می شوند.

ناظر شبانه همچنین به این فرد یادآور شد که به دلیل نداشتن شناسنامه باید برای تکمیل مراحل اداری آزادی همسر و فرزندان و همچنین هزینه تحویل آن به مددکار اجتماعی مراجعه کند. با تخفیف یا رایگان به دستور رئیس بیمارستان محاسبه می شود.

علیرغم توضیحات فوق، این تبعه افغانستانی به مددکار اجتماعی مراجعه نکرد و توضیحات سرپرست مبنی بر اینکه کودک به دلیل وضعیت نامناسب جسمی نیاز به بستری شدن دارد را نپذیرفت و شروع به تهدید و سر و صدا و جنجال کرد.

با توضیحات فوق، لازم به تاکید است که هزینه زایمان تفاوتی بین کنترل کننده ترخیص کودک ایجاد نکرده است و مجموعه بیمارستان های استان بوشهر به ویژه بیمارستان شهید گنجی همواره تامین می کند. حمایت و کمک لازم به بیماران خارجی در چنین مواردی.

لازم به یادآوری است که در نهایت کارکنان بیمارستان برای دوری از هرگونه خطر با ترخیص زودهنگام مادر و فرزند این تبعه افغانستانی موافقت کردند.

در عین حال ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشانی از تلاش و حمایت نیروهای پزشکی برای آرامش شهروندان افغانستانی برای جلوگیری از تهدید و حوادث ندارد.
خدا را شکر که مادر و کودک پس از انجام اقدامات درمانی و مراقبت های لازم به سلامت از بیمارستان مرخص شدند.

به گزارش ترند روز و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، بر اساس مصوبه دولت حتی در صورت نداشتن بیمه نامه مادر باردار کلیه هزینه های اداره باردار و زایمان و او و فرزندش پرداخت می شود. تخلیه بیمارستان رایگان است و مادران شیرده تا دو سال و کودکان تا 5 سال به صورت رایگان بیمه می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا