اجتماعی

ماجرای تلف شدن پلنگ زخمی دنا چه بود؟

ترند روز/ کهگیلویه و بویراحمد روسای روابط عمومی حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه و بویراحمد درباره مفقود شدن یک قلاده پلنگ در شهرستان بویراحمد توضیحاتی ارائه کردند.

هادی سینایی در گفت وگو با ترند روز، از مرگ یک پلنگ مجروح در منطقه گردشگری تنگ مهریان خبر داد و گفت: پس از تیراندازی با کمان و بیهوشی موفق پلنگ، متاسفانه پلنگ مورد اصابت گلوله تفنگ ساچمه ای قرار گرفت. فرار کرد بهبودی انجام نشد و پلنگ دیروز جمعه شب پس از نزدیک به 2 ساعت تلاش جان باخت.

وی به تشریح این مشکل پرداخت و گفت: روز پنجشنبه 4 خرداد 1401 در پی تماس تلفنی دو کشاورز تنگ مهریان در حاشیه رودخانه و در مرز منطقه حفاظت شده و باز، پلنگ مجروح به دو کارگر نظافتی حمله کرد. باغ با تجهیزات کامل بیهوشی حیوانات به همراه دامپزشکان، مسئولین ادارات حفاظت محیط زیست اداره کل و شهرستان در محل اعزام شد.

سینا خاطرنشان کرد: رئیس پارک گردشگری به مسئولان محیط زیست گفت; یک پلنگ مجروح که از سمت راست بدنش به شدت خونریزی می کرد به دو کارگر باغ که مشغول جمع آوری زباله بودند حمله کرد اما خوشبختانه به دلیل سر و صدا نتوانست به کارگران آسیب برساند و پس از ناکامی به دره.

افسران رابط استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این رابطه خانواده ای که خود را در خودرو حبس کرده بودند به محض مشاهده ماموران از خودرو پیاده شدند و گفتند; رفتیم تا یک ساعتی در ساحل بمانیم اما به محض اینکه دیدیم پلنگی در زمین بازی روبرویمان به ما نزدیک می شود ترسیدیم فرار کنیم و ماشین را قفل کردیم تا آسیبی به ما نرسد. ما
سینایی ادامه داد: تیم حاضر در صحنه با اطمینان از صحت گزارش، موضوع را با تیم بیهوشی شیراز در میان گذاشتند و شرایط منطقه ای که احتمالا پلنگ ها در آن مخفی شده بودند را تشریح کردند، اما تیم شیراز پس از شنیدن وضعیت. ، به دلیل انبوه درختان و بوته ها در منطقه، محیط وسیع و غیرقابل پیش بینی رفتار آن و همچنین عصبانیت پلنگ از زخم ها و جراحات وارده توسط تیم های محلی. منتظر نمانید و کار کنید. شروع شد.

وی گفت: با وجود تمام این اتفاقات و شرایط سخت کاری، تیم حاضر در محل با نظارت دامپزشک موفق شدند با 2 شلیک تیر (داروی بیهوشی) از شر پلنگ خلاص و به آزمایشگاه منتقل شوند. . بلافاصله. مستقیما “.

رئیس اداره محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این حیوان با تپش قلب و تپش قلب حدود دو ساعت در مدیرکل زندگی کرد اما متأسفانه به دلیل شدت جراحات خوب نشد. و خون زیادی از پلنگ بیرون آمده است.» حدود سه سال از دست رفت.

وی گفت: در معاینه بالینی جسد دامپزشک مشخص شد که پلنگ ساعتی قبل از تازه بودن جراحت با چهار گلوله به سمت راست مورد اصابت گلوله قرار گرفته و خونریزی داخلی منجر به مرگ وی شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا