ورزشی

لیگ ۲۲، بدون چانه‌زنی در اختیار اسکوچیچ

به گزارش شفاف، سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاران اجرایی و مدیران تیم های لیگ برتری و لیگ یک گفت: می دانید که باید داشته باشیم. خلاصه هر فصل و در مورد موارد جدید مربوط به کنترل دوپینگ بیایید در مورد دادگاه و موضوع مسابقه صحبت کنیم تا بتوانیم نظر عزیزانمان را داشته باشیم. اگر خدا بخواهد می توانیم کیفیت مسابقات را افزایش دهیم.

وی درباره نامه فیفا درباره حضور بانوان در زمین گفت: ما در پایان این روند هستیم. به نظر می رسد نامه ای رسیده است. اولاً مسئولان عالی مثل وزارت ورزش باید تصمیم بگیرند. من بر متن نامه تسلط کامل ندارم، اما اگر قرار باشد مراحل ذکر شده در نامه انجام شود، مجری آن خواهیم بود و امیدوارم به درستی انجام دهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در این جلسه در پاسخ به سوالی درباره دغدغه های باشگاه و سازمان لیگ گفت: از ما و اگر بتوانیم این انتظارات را کاهش دهیم، چالش کاهش می یابد. به طور کلی، اگر دستورالعمل حفظ و میانجیگری اجرا شود، به این هدف خواهیم رسید.

مهدی درباره وضعیت ورزشگاه در شب شروع لیگ برتر توضیح می دهد: از تهران شروع کنیم. سه تیم سایپا، پیکان و هوادار تیم های تهرانی در لیگ برتر و لیگ یک هستند. در تهران فقط میدان آزادی و پاس قوامین وجود دارد که مورد توجه است. در ورزشگاه شهید وطنی همه چیز آماده است به جز چمن ورزشگاه که نمی دانم کی آماده می شود. در صورت تاخیر در تهیه آن، پیمانکار باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: برخی از قسمت های وی آی پی و سایر قسمت های ورزشگاه آبادان که بعد از بازسازی می تواند میزبانی کند تخریب شد. کرمان، انزلی و ورزشگاه امام خمینی اراک تلاش زیادی برای صعود به لیگ برتر دارند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره بحث حق پخش گفت: حرکت افقی داریم. هیچ ساختار تجاری که باید برای باشگاه تعریف شود وجود ندارد. این کار حوزه ای است که باید توسط قانونگذار محترم و شورای اسلامی یک ورزش حرفه ای تعیین شود. شاید وزارت ورزش متولی او باشد. همچنین راه حل های سریعی داریم که می تواند باشگاه ها را به استقلال مالی برساند. دلیل اصلی نگرفتن استقلال و پرسپولیس مشکلات مالی بود. کنترل مالی و اداری باعث استقلال مالی باشگاه های ما می شود و اگر به این هدف برسند می توانیم کنترل و تحریم خود را افزایش دهیم. وقتی آن استقلال را ندارند ما با آنها چه کنیم؟ آنها درست هستند.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا در تدوین لیگ برتر به برنامه تیم ملی توجه شده است، گفت: درخواست آقای اسکوچیچ را زودتر دریافت کردیم و در برنامه لحاظ شده است. 100% زمانی که او می خواهد بدون مذاکره به او داده می شود. برنامه ما بر اساس برنامه تیم ملی است و هدف ما این است که تیم ملی بدون شک به مسابقات جهانی راه پیدا کند. در صورت عدم وجود فورس ماژور مانند گرد و غبار، آلودگی هوا و … می توان نیم فصل را قبل از جام جهانی به پایان رساند.

وی درباره زمان برگزاری سوپرجام توضیح داد: سوپرجام بعد از نیم فصل اول و بعد از جام جهانی برگزار می شود. قبل از آن فرصتی برای برگزاری سوپرجام نداریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره سه بازی انجام نشده در هفته آخر لیگ بیست و یکم گفت: به دلیل فورس ماژور فقط دعا می کنیم این اتفاق تکرار نشود. .

دکمه بازگشت به بالا