اجتماعی

لزوم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی در مناطق تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی در منطقه تهران شد.

نرگس ماندری پور در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص حضور در منطقه 18 که می گوید این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی یکی از دروازه های شهر در غرب تهران است، گفت: مسکن ایجاد شده در محله های پرجمعیت دانه باریکی است. خط، و این منطقه در حومه شهر است که بخشی از تجارت و صنعت با کارایی فرامنطقه ای را شامل می شود.

وی حضور نخبگان و مفاخر در این عرصه را بخشی از بنیه فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: باید در اولویت قرار گیرد. نکته قابل توجه دوره بودجه نرفتن به پروژه های جدید و تکمیل کار با تمرکز بر پروژه های انجام شده و نوسازی پروژه های موجود است که در این راستا پارک گیاه شناسی، ورزشگاه شهید عبدالله وند، زمین مصنوعی. . جنوب، 38 گودال آتش‌نشانی، پارک 15 خرداد، ساختمان‌های نیمه‌ساز سرای محله در پارک ملاصدرا، میدان شهید ولی خانی و درمانگاه خیابان 14 معصوم از پروژه‌های اولویت‌دار است و انجام می‌شود.

ماندری پور همچنین وجود پروژه هایی را که مورد بهره برداری قرار گرفته اما مورد بهره برداری قرار نگرفته، بیان کرد و گفت: سایت هایی مانند کشتی سازی و مجموعه شهید شهریاری مورد بهره برداری قرار گرفت. اما از آنها استفاده نشده است بنابراین تهیه آنها ضروری است و در برخی از مناطق 18 گانه سرانه فرهنگی و اجتماعی کم است. نبود مراکز منطقه ای در برخی مناطق یا نبود کتابخانه و امکانات ورزشی برای بانوان نیز از جمله کمبودهاست.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران راه اندازی سه مرکز کوثر برای حمایت از زنان سرپرست خانوار را اقدامی مناسب در منطقه 18 شهرداری تهران دانست و خاطرنشان کرد: هرچند کمبود ظرفیت در زمینه توانمندسازی و ظرفیت سازی زنان سرپرست دولت باید تا حد امکان از خانه استفاده شود قبول اما باید با توجه به نیازها و شرایط موجود اصلاحات لازم را انجام داد و با ایجاد اشتغال و مراکز آموزشی برای بهبود وضعیت تدابیر لازم اندیشید.

ماندری پور با نگاهی به بازدهی های 1401 منطقه افزود: در اعتبارات 1401 منطقه 6 کد جدید به کد پروژه اضافه شد. کد طرح کمک به تجهیز مدارس، مساجد، مطالعات فرهنگی و اجتماعی و تحقیقات و کمک به مدارس علمیه و المهدی از جمله مواردی است که نیازمند اقدامات موثر و ثبت گزارش عملکرد در سامانه ها در صورت نیاز است. منطقه برای پیشبرد پروژه های فیزیکی و واقعی باید مسئولیت و تلاش جدی را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا