اجتماعی

لزوم تعریف نسبت شهر با زنان و خانواده‌ها

مشاور امور بانوان شهرداری تهران گفت: اگر شأن و منزلت بانوان محترم شمرده شود و نظرات و دیدگاه های آنان نسبت به مطالبات شهر روشن شود، شفافیت دیدگاه مادر زن شهر می تواند فضای جامعه را بسازد. شهری زیست پذیرتر و انسانی تر برای همه.

به گزارش ترند روزمریم اردبیلی در پاسخ به این سوال که آیا شرایط شهری برای خانم ها مناسب است یا خیر؟ وی گفت: همه زنان روستا در شهر با مشکلاتی روبرو هستند. فضای شهری مشکلات کوچکی دارد که بیشترین مشکلات را برای زنان به همراه دارد و برخورد ما با این معضل مستلزم تعریف رابطه شهر، زن و خانواده است.

وی گفت: هر چه نیازهای کل خانواده در حوزه مدیریت شهری بیشتر مورد توجه قرار گیرد، رویکرد زن محوری که برای خانواده زیست پذیر، آسان، راحت، صلح آمیز و انسانی است، بیشتر می شود. وی افزود: یکی از راه های این امر این است که مدیران شهری با کمک نخبگان و مدیران تصمیماتی اتخاذ کنند که تنها به نفع زنان و خانواده ها باشد.

اردبیلی در ادامه بیان کرد: در صورت رعایت شأن جایگاه زنان و تبیین و تصدیق نظرات و دیدگاه های آنان نسبت به شرایط شهری، درخشش نگاه مادران زن به شهر می تواند فضای شهرهای ما را زیست پذیر و فراگیر کند. علاوه بر این، نمونه هایی داریم که ایده های منحصر به فرد زنان، تهدید محله را به فرصتی برای شاد زیستن در آن منطقه تبدیل کرده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید به زنان به عنوان راه حل مشکلات شهری نگاه کنیم، افزود: این زنان که هوای تازه هوای خانواده و شهر هستند، صاحب اندیشه هستند اما اگر این اندیشه ها گرفته شود. مزیت. ، منجر به تغییرات مثبت خواهد شد. با توجه به این امر کارهایی که نیازمند مشارکت همه زنان جامعه است آغاز شده است و ما مدیران شهری باید این ایده ها را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه دبیر ریحان شهر در تهران شروع به کار کرده و این دبیرخانه تعطیل نیست و حدود 10 پروژه در تهران نصب می شود، یادآور شد: وقتی مدیری در یک مکان بسته تصمیم بزرگی می گیرد، مشکل کوچکی است. در همسایگی نامرئی است.

اردبیلی اضافه کرد: اگر همه ارکان زندگی زنان را در نظر بگیریم و نقش های زیادی را ایفا کنیم و فضای اجتماعی ما برای زنی که می خواهد استعداد خود را شکوفا کند و در کنار مسئولیت های خانوادگی خود کارهایی انجام دهد کمی هموارتر و نرم تر باشد. زنان مکان بهتری برای خود ایجاد می کنند.

به گزارش سایت شهر، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در یک برنامه تلویزیونی گفت: زنان باید بتوانند زندگی خود را بسازند و در این راه نقش مادر و جامعه و خیر و صلاح است کاری که انجام می دهند مکمل یکدیگر هستند. همچنین باید توجه داشته باشیم که هر انسانی موجودی منحصر به فرد است و وقتی فرزندان را به طور رسمی تربیت می کنیم، نمی توان از آنها در آینده انتظار خلاقیت و نقش های هم افزایی داشت. مسیر رشد و خلاقیت باید برای آنها باز باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا