بین الملل

لاپید: کاری وجود ندارد که نتانیاهو برای جلوگیری از زندانی شدن خود نکند

یایر لاپید امروز (دوشنبه) گفت که بنیامین نتانیاهو نمی خواهد دومین نخست وزیر اسرائیل باشد که به زندان می رود.

به گزارش ترند روز، به نقل از آناتولی، یایر لاپید، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در توئیتی که در سخنرانی خود در کنفرانس موسسه دموکراسی اسرائیل منتشر کرد، اعلام کرد اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر موقت اسرائیل می خواهد بداند کیست. آن ها هستند. او در محاکمه اش به دادگاه می رود.

وی افزود: نتانیاهو می خواهد قانونی برای جلوگیری از اتهامات جنایی علیه نخست وزیر ارائه کند. این غیرقانونی و ایدئولوژیک است، جرم و سوء استفاده از قدرت است. باید متوقف شود، ما مصمم به مبارزه با آن هستیم.

لاپید گفت: اولین قدم این است که دلایل را برای مردم توضیح دهیم. ما به مردم خواهیم گفت که فریب خورده اند و مفهوم دموکراسی اسرائیل در حال فروپاشی است، همه این عوامل به دلیل مشکلات شخصی است. دلیل دیگری وجود ندارد.

وی با اشاره به نتانیاهو گفت: او اکنون می داند که اگر این قوانین را تصویب نکند، می تواند دومین نخست وزیر در تاریخ اسرائیل باشد که به زندان می رود.

لاپید افزود: «آنها اسرائیل را به یک گرداب خطرناک ضد دمکراتیک می کشانند که اقتصاد و امنیت را از بین می برد و تحریم های بین المللی را برای ما به همراه خواهد داشت. چون مشکلات خاص خودشان را دارند.

نتانیاهو به کلاهبرداری، فساد و سوء استفاده از قدرت متهم شده است.

ایهود اولمرت، نخست وزیر سابق اسرائیل، اولین نخست وزیر این رژیم است که به اتهام فساد زندانی می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا