اجتماعی

قول اختصاص بودجه برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در ماه‌های پایانی امسال

رئیس انجمن نظام پرستاری اعلام کرد: با مذاکرات و وعده های مصوب دولت و مجلس بودجه ای برای اجرای قانون عوارض سلامت در اسفندماه امسال در نظر گرفته می شود و بدهی مورد نیاز خواهد شد. در قانون بودجه سال آینده برای اجرای کامل بررسی شده است.

به گزارش ترند روز، محمد میرزابیگی در جلسه هیات مدیره سراسری نظام که در خزرآباد ساری برگزار شد، اظهار داشت: اجرای قانون حق بیمه پرستاران یکی از بزرگترین خواسته های جامعه پرورشی است که با تاکید بر آن محقق می شود. مقام معظم رهبری

وی افزود: کرونا ثابت کرده است که خدمات پرستاری محدود به بیمارستان ها نیست و وجود خدمات پرستاری در همه اقشار جامعه ضروری است.

او گفت: «خدمات مراقبت در منزل سال‌هاست که به صورت قانونی کار می‌کنند و مدل‌های جدیدی را به خدمات اجتماعی معرفی می‌کنند. این خدمات از دستمزد کسر می شود، اما این دستمزدها هنوز تحت پوشش بیمه نیست.

رئیس انجمن پرستاری کشور تایید کرد: با پیگیری این سازمان به زودی 5 سرویس خدمات مراقبت در منزل برای چهار یا پنج بیماری مزمن تحت پوشش قرار می گیرد و به دنبال پوشش خدمات بیمه ای منازل (مراقبت در منزل) هستیم. ) .. “

وی ادامه داد: مشکلات مختلفی در سازمان نظام مدیریتی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها تغییر وضعیت شرکت و قوت قرارداد و رعایت آن است که توسط وزارت بهداشت انجام شده است. در این دوره جدید ما واقعا امیدواریم و تا نتیجه نهایی.» ما آن را دنبال می کنیم.

میرزابیگی تاکید کرد: پرستاران در شرکت ها و کارگران به دلیل نبود امنیت شغلی و دستمزد پایین از شرایط خوبی برخوردار نیستند. با وجود این نیروها در کنار سایر پرستاران در ارائه خدمات به مردم و در ایام کرونا اولین شهید این خدمت شهید نرگس خانعلی زاده بود که به صورت شرکتی مشغول به خدمت بود. بنابراین این نیروها در خدمت به مردم وظیفه خود را انجام داده اند و باید حقوق آنها ادا شود.

رئیس انجمن نظام پرستاری در خصوص پیگیری حقوق ایثارگران گفت: با توجه به حکمی که اخیراً از سوی رئیس بنیاد شهید دستگاه اعصاب صادر شد، به عنوان نماینده رئیس سازمان نظام پرستاری منصوب شد. اتحادیه. بنیاد شهید در حوزه سلامت: «حقوق خانواده شهدا قطعاً با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. مسئولیت های عملکردی نظام مدیریت پزشکی بر اساس قانون فوق تعریف می شود. بنابراین، چهار موضوع نیازهای جمعیت، نظام سلامت، پرستاران و پرستاران شاغل چهار اولویت در سازمان نظام مدیریتی است که فعالیت های این سازمان بر آن استوار است.

وی درباره موانع خدمت رسانی گفت: اصرار داریم ادبیات مطالبات صنفی را به موانع خدمت تبدیل کنیم. چه کسی گفته است که کمبود پرستار تنها مشکل پزشکان است، در حالی که کمبود پرستار منجر به ارائه خدمات ضعیف به مردم می شود، مانعی واقعی برای دریافت خدمات با کیفیت برای مردم و مراقبت صحیح از بیمار است. برای رفع این مانع خدمت باید به سمت افزایش تعداد پرستاران در تخت های بیمارستانی حرکت کنیم و با این استاندارد در دو سال گذشته 52 هزار پروانه کار گرفته ایم.

وی ادامه داد: از این رو جلسات هفتگی یا دو بار در هفته با معاونت پرستاری و کمیسیون بهداشت برای رعایت استانداردهای کادر پزشکی و الزامات شغلی برگزار می شود.

میرزابیگی افزود: وضعیت شرکت، قرارداد، 89 روز و تمدید طرح از منظر سازمان غیرقابل قبول است و باید تغییرات آن ها اجرایی شود و تا آن زمان یکی از موانع اصلی خدمت رسانی است. برای اطمینان از امنیت شغلی و آگاهی بیشتر پرستاران تا حذف آن پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه پرورشگاه بخشی از کارهای دولت در این برنامه است، گفت: شبانه روز در وزارت بهداشت و مجلس و جاهای مختلف درگیر این موضوع هستیم. یکی از وظایفی که باید به عنوان یک قاعده باقی بماند، فرزندپروری است.

میرزابیگی ادامه داد: موضوع جدیدی که در جلسه شورای عالی اطلاعات قبل از وزیر بهداشت مطرح کردیم مربوط به مرخصی یک ماهه از خدمت در این دوره بود – کار شاه که با مرخصی یک ماهه در قانون ارتقای محصول: «در دوران تقدیس، در کشورهای دیگر به پرستاران مزایا و امتیازات بسیاری داده شد که بسیاری از آنها به دلیل محدودیت‌های ملی در دسترس نبودند، اما استعفا و مرخصی پس از دو سال خدمت برای بیماران قلبی در معاونت پزشکی لازم است.

وی گفت: حقوق را به خدمات مراقبتی که مصوبه شورای عالی بیمه و دولت است اعمال می کند. شرایط برای این کار بسیار خوب است و باید از روز پرستار امسال آن را اجرا کنیم. کمیسیون بهداشت نیز توصیه کرده است که بودجه سه ماهه آخر سال جاری برای اجرای قانون در نظر گرفته شود و کل بودجه در قانون بودجه سال آینده لحاظ شود.

رئیس انجمن نظام پرستاری ادامه داد: اجرای این قانون بیش از آنکه جنبه مالی داشته باشد هویتی است و قطعاً برای پرستار بودن عواقب و برکات مالی خواهد داشت. این قانون منحصر به فرد است و ربطی به اضافه کاری و حقوق کار ندارد.

وی افزود: ما شخصا این کار را انجام می دهیم و با هیچ چیز از برنامه حذف نشده ایم. این درخواست تا زمان تکمیل نظام آموزشی سازمان به صورت 100 درصد پیگیری خواهد شد. اجرای این قانون به ازای هر ضریب 20000 میلیارد روپیه نیاز دارد. رئیس انجمن برنامه و بودجه از افزایش 2.5 برابری حقوق بهورزان نسبت به ابتدای سال 98 و قبل از شیوع کرونا به دولت خبر داد و تاکید کرد: حقوق کارکنان دولت 6.8 میلیون نفر بوده است. حقوق بهورزان حدود 10 میلیون تومان است.

میرزابیگی گفت: پاسخ ما تفکیک حقوق پزشکان متخصص و محاسبه میانگین حقوق سایر کارکنان است. موضوعات خاص تحت بررسی عمیق است، اما به دلیل بار مالی و افشای این موضوعات ناآشنا، پیگیری زمان بر است. بنابراین نباید همه فعالیت ها را به این سمت معطوف کنیم و همزمان به دنبال مسائل دیگر باشیم. برای پرداختن به این موضوع باید به خوبی از حقوق پرستاران و سایر گروه ها آگاه باشیم. بنابراین در این صورت باید اطلاعات ثبت شده موجود افشا شود. جامعه مراقب نیز باید در این فرآیند مشارکت داشته باشد و آن را اعلام کند.

به گزارش کانون پرستاران، وی به اجبار اضافه کاری پرستاران اشاره کرد و تاکید کرد: دانشگاه ها باید قوانین یا مقررات ارتقای محصول را به صورت تمام وقت اجرا کنند. این درخواست مبنای قانونی دارد و در صورت عدم تمکین دانشگاه قابل پیگرد قانونی است. اگر پرستار بیش از 60 تا 80 ساعت کار کند، قانون مستلزم پرداخت اضافه کاری تمام وقت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا