عمومی

قانون رتبه‌بندی معلمان به دلخواه ما تصویب نشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صدیف بدری شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز معلم در اردبیل گفت: در حالی که در 43 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی سه موضوع عمده در کشور در اولویت قرار گرفته است، در وضعیت بهتری خواهیم بود و با مشکلات مختلف امروز، وضعیت حل خواهد شد.”

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی کلان و میانی در حل مشکلات در حوزه های امنیتی، بهداشتی و آموزشی، گفت: شاهد پیشرفت های مثبت است.

نماینده مردم اردبیل نیر، نه و سرعین به مجمع اسلامی گفت: اگرچه اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است، اما هنوز با اقدامات مورد نظر فاصله داریم و بهتر است در حوزه پیشگیری، نواقص موجود برطرف شود.

بدری حوزه آموزش و پرورش را حوزه بسیار مهم و حساس خواند و افزود: باید هماهنگی آموزش و پرورش در کشور وجود داشته باشد. بر اساس نیاز و مرتب چک می شود تا بتوانیم تصحیح خطاها را ببینیم.

وی در سخنانی دیگر خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین باید از سال 92 اجرا می شد که تنها موضوعی بود که در آن سال ها مطرح می شد، اما برای رسیدگی به موضوع، مسائل معلمان و تامین مواد و بودجه در نوبت اقدامی صورت نگرفت.

بدری افزود: نظام آموزشی در کشور نباید به عنوان یک نظام مصرفی تلقی شود، اما توجه به سرمایه گذاری در این بخش بسیار ضروری و غیرقابل انکار است. مهمتر از مرکز دانشگاه، مدارس و آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دولت همیشه مانع اصلی اجرای نظام رتبه‌بندی بوده و انجمن برنامه و بودجه بودجه خود را هدر می‌دهد.

بدری گفت که برنامه هفتم توسعه کشور در حال اجراست زنگامیدواریم جامعه فرهنگیان مطالبات بزرگی را مطرح کنند تا در برنامه هفتم توسعه بتوانیم تمهیدات مناسبی را در نظام تعلیم و تربیت برای توانمندسازی معلمان موثر در عرصه های حساس آموزش و پرورش فراهم کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پس از گذشت 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، معلمان ما نباید مشکل معیشتی داشته باشند، بلکه بهتر است مشکلات متناسب با شرایط جامعه را با ادامه راه حل کنیم. آموزش و پرورش و آموزش ویژه معلمان.» اجازه دهید یک کار تغییر در زمینه آموزش را رهبری کنیم.

بدری افزود: ایام کرونا نظام آموزشی و تعلیم و تربیت را تباه کرده است و معلمان کوشا و پرشور باید کمبودهای این حوزه را جبران کنند.

وی بهسازی و نوسازی مدرسه را بسیار مهم دانست و گفت: 300 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی مدرسه در نظر گرفته شده است که مطمئناً در تمام مناطق اردبیل تصویب می شود.

نماینده مردم اردبیل نیر، نه و سرعین پرسشنامه اسلامی کمبود زمین را مشکل اصلی ساخت مدرسه در 13 روستا می داند. آنه وی گفت و افزود: تامین زمین و ساخت مدارس باید با توافق مردم این مناطق آغاز شود.

دکمه بازگشت به بالا