اجتماعی

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در دولت تصویب شود

وزیر بهداشت تصریح کرد: قانون عوارض ایتام قبلا در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شده و باید در شورای دولت تصویب شود و امیدواریم از سال آینده اجرایی شود و مجلس تعیین کند. آی تی. پول برای تحقق آن».

به گزارش ترند روز، دکتر بهرام عین اللهی وی در حاشیه جلسه شورای شهر نور بیان کرد: برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نیاز به منبع تامین مالی پایدار داریم و دو منبع تامین مالی پایدار داریم. یکی یک درصد اعتبار مالیات بر ارزش افزوده و دیگری مالیات بر سیگار.

وی افزود: برای امسال حدود 17 میلیارد تومان ردیف یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس تصویب شده اما سازمان برنامه و بودجه 12 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده است، اما تاکنون تنها یک هزار و 300 میلیارد تومان پرداخت شده است. . حقوق و 400 میلیارد تومان به خرید واکسن پیوند خورده است. برای خدمت رسانی به مناطق محروم و تقویت شبکه بهداشت و درمان به منابع نیاز داریم و امیدواریم با تصمیم مجلس در بودجه سال آینده منابع تامین شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل کشور به ویژه در استان مازندران تصادفات رانندگی است و متاسفانه همه ساله به ویژه در ایام نوروز افراد زیادی جان خود را از دست می دهند که بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند و تعداد جان باختگان ناشی از آن. تصادفات استان مازندران از کرونا است. این موارد اضافه شده و از مردم به ویژه گردشگران این استان می خواهیم قوانین رانندگی را رعایت کنند. 99 کمپ اورژانس در استان مازندران وجود دارد اما باید از حوادث جلوگیری کنیم.

عین اللهی ادامه داد: برای رشد و تقویت مرکز بهداشت مازندران برنامه ریزی دقیقی داریم که در سفر رئیس جمهور به منابع کلان اختصاص دارد و در جلسات شورای دولت در استان گزارشی از موضوعات و مطالعات میدانی خواهم داشت. بیمارستان شهرک نور قدیمی و 60 ساله است. تکمیل بیمارستان جایگزین نور امام خمینی (ره) که به تدریج ساخته شده و پیشرفت فیزیکی آن هم اکنون حدود 10 درصد است باید تسریع شود.

به گزارش وب دا، وی درباره اجرای طرح آزادسازی ساحل در یکی دو ماه اخیر خاطرنشان کرد: بزرگترین قدم در آزادسازی وجود سواحل زیبا، سالم و تمیز و بدون آلودگی است. مردم و عابران پیاده امیدوارند که زباله و مواد ناپاک در ساحل وجود نداشته باشد که باید انجام دهیم و باید به داشتن ساحلی تمیز و رایگان عادت کنیم، این چیزی است که وزارت بهداشت با رئیس جمهور می خواهد. در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای پاکسازی ساحل برنامه داریم. در مناطق ساحلی مستعد زباله و آلودگی، سازمان های محیط زیست و شهرداری ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. وجود زباله در ساحل کاملا غیرقابل قبول است زیرا منبع آلودگی و بیماری است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا