اجتماعی

قالیباف: اجرای طرح تحول‌ سلامت و نظام‌ ارجاع بدون هوشمندسازی معنا ندارد

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس برای هوشمندسازی حوزه سلامت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد، گفت: معتقدم یکی از مشکلاتی که طرح تحول سلامت را خدشه دار کرد و باعث ضعف وی شد ریشه در باهوش تر کردن او دارد.

به گزارش ترند روز، محمدباقر قالیباف، رئیس شورای اسلامی، بعدازظهر پنجشنبه ۱۹ آذرماه در آیین بزرگداشت روز پرستار که در شورای اسلامی شهر با حضور بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد میرزابیگی، برگزار شد. مدیرعامل سازمان نظام پرستاری و عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان و اجلاس پرستاران و کادر درمانی در مراسم تبریک روز پرستار، گفت: برای همه شما افتخار بزرگی است. . میلاد حضرت زینب (س) این بانوی سراسر عفت و عفت و صبر در تاریخ بشریت به نام شماست که به معنای قدردانی از همت، ایثار و ایثار است.

رئیس شورای اسلامی در ادامه یاد و خاطره همه شهدای عرصه سلامت چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران شیوع ویروس کرونا را گرامی داشت و گفت: به درستی که به خاطر فداکاری شما با عشق، صبر و تلاش در زمان شیوع ویروس کرونا، این مشکل در کنار مشکلات دیگری که آسیبی ندید و کادر درمانی و پرستاران در آن روزها متحمل زحمات زیادی شدند، حل شد.

قالیباف با بیان اینکه از دوران حفاظت مقدس تا کنون که پشت صحنه هستم، امکان حضور در جمع کادر پزشکی وجود نداشت و ناگفته نماند مردم در دوران دفاع مقدس مردم را آرام کردند، گفت: این امکان وجود دارد که مردم در دوران دفاع مقدس به آرامش برسند. ، و گفت: رزمندگانی که در جنگ بودند و همسر و فرزندانشان از دفاعی که ساخته بودند عقب نشینی کردند.

قالیباف همچنین افزود: به عنوان خادم جنگ گفتم آن شب که بچه ها با اقتدا به خدا از محوطه خود به سمت دشمن حرکت کردند، از پرستاران و امدادگرانی که اسلحه حمل می کردند و جعبه کمک های اولیه را با خود حمل می کردند خوشحال بودند. وقتی از خط مقدم پشت خاکریز آزاد شدند، دیدند که چگونه برای نجات جان رزمندگان ایستادند. بنابراین قدردانی از زحمات آنها و فراموش نکردن این فداکاری ها بسیار مهم است.

وی از حضور خود در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران در زمان شیوع ویروس کرونا گفت و یادآور شد: زمانی که در این بیمارستان بودم افرادی را در کما دیدم و دیدم که پزشکان در اطراف آنها می دویدند، مانند پروانه ها و درمان آنها. و ایثارگران در راه پاسداشت مقدس برای من زنده است، قدردان زحمات شما هستیم و روز فداکاری شما را فراموش نمی کنیم، این وجود ریشه در اخلاق اسلامی و انسان دوستانه ای دارد که در فرهنگ تربیتی شما وجود دارد.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه وقتی به پرستاران نگاه می کنیم، عطوفت و دلسوزی، صبر و اطمینان، مسئولیت پذیری و مقاومت در برابر بدخلقی و بی حوصلگی که همیشه در بیمارستان با آن مواجه می شوید، می بینیم، گفت: اینها ارزش هاست. . اما همه اگر جامعه آن را داشته باشد، جامعه ای پایدار خواهد بود. این فرهنگ در بین همه شما وجود دارد و ما چه از طرف مسئولین و چه از همه طبقات، وقتی از شما بهم می‌خوریم احساس می‌کنیم فرشته‌هایی هستید که ما را نجات می‌دهند و به خانواده ما نزدیک‌تر هستید که این یک نعمت بزرگ است.

قالیباف در خصوص وظایف قانون اساسی که برای سه مقوله امنیتی، بهداشتی و آموزشی تدوین شده است، گفت: امنیت، بهداشت و آموزش جزو اولویت ها هستند و هیچ نظامی نمی تواند از آنها غفلت کند، این سه مشکل است. بخش مالی و نیازهای این 3 بخش، برای بهره مندی از مزایای توسعه و ارزش است.

رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر امروز در کشور با برخی مسائل فرهنگی و اجتماعی مشکل داریم به این دلیل است که در حوزه آموزش و پرورش کم مانده است، صرف نظر از اینکه دلیل آن چیست، گفت: باید در حوزه سلامت که هم در آموزش و هم در حوزه بهداشت متمایز است، باید با هم وقت بگذرانیم.

رئیس شورای ملی افزود که یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در سکتور صحت داریم، بحث در مورد مهارت های شفاخانه ها و مراکز صحی است، بنابراین باید این موضوع در سکتور صحت در اولویت قرار گیرد. در بخش آموزش ، بهداشت و پزشکی.

وی در ادامه با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان و کارمندان دولت در حال بررسی این موضوع هستیم، گفت: اگر اخبار مجلس را دنبال کنید می بینید که موضوع در حوزه بهداشت و درمان به خوبی پیگیری می شود. و روز سه شنبه در مجلس رصد می شود و بحث آموزش و سلامت پیش می رود و در اولویت از این دو بخش حمایت می کند.

قالیباف همچنین یادآور شد: طرح تحول سلامت و طرح نظام مدیریتی که در کشور اجرا شده است، هر دو هنوز ناقص هستند و آسیب‌ها و فرصت‌هایی دارند، بنابراین اکنون وقت آن است که در خدمت این دو طرح بزرگ و رفع آن‌ها باشیم. چالش ها و مسائل. خود.

رئیس مجلس شورای ملی همچنین ادامه داد: «سلامتی مهم و اولویت‌دار است و مجلس بر اساس اعتقادات و اعتقادات 6 میلیون نفر را در اولویت قرار داد، بنابراین به کسانی که پول ندارند اعتبار پزشکی تعلق می‌گیرد».

قالیباف افزود: بیایید کاری کنیم که در حوزه سلامت نسبت به همه احساس یکسانی داشته باشیم، پزشک و بهورز را هم داریم زیرا اگر در این حوزه فعال نباشند فقط پول است، کاری از دستشان بر نمی آید و آن هم انگیزه شما و روح هایی که می توانند در حوزه سلامت فعالیت کنند، بنابراین مشکل هزینه های پزشکی و معرفی باید حل شود.

رئیس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما نیز از انتقال پرستاران متاسفیم، گفت: اینها سرمایه های همه کشورهاست که باید برای ایران عزیز نگه داشت.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در نظر داریم با ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین نظام پرستاری و وزارت بهداشت، طرح جامع قانون پرستاری را در برنامه هفتم ساماندهی کنیم و رد پای خود را در برنامه هفتم به جا بگذاریم تا به کمال در آن برسیم. . 5 سال. انجام این کار را جزئی از وظیفه خود می دانم.

وی با توجه به اهمیت اصلاح بیش از 12 هزار قانون در حال اجرا که بسیار گسترده است، گفت: اصلاح قانون بخشی از کار مجلس در ساماندهی قانون است و تلاش می کنیم در مجموع 12 هزار قانون را ساماندهی کنیم. . قانون مجلس تاکنون 56 طبقه بندی اصلاح قانون صورت گرفته است که یکی از آنها معاونت بهداشت است و هم اکنون اصلاحات سلامت تکمیل شده و در راه شورای نگهبان است.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه قانون جامع نظام پرستاری و نظام مدیریتی به صورت خودکار در طبقه بندی حوزه سلامت قرار می گیرد، گفت: به این ترتیب هم افراد و هم سازمان های فعال در حوزه سلامت دیگر شاهد قوانین پراکنده نخواهند بود.

رئیس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه همه نقاط کشور مهم است، اما سلامت مهمتر است و ما در مجلس هر چه در توان داریم انجام می دهیم تا سلامت هر چه سریعتر باشد، از نظر روحی و روانی بیشتر گفت: معتقدم که یکی از مشکلاتی است که به سلامت آسیب وارد کرده است. ما در طرح تغییر سلامت و باعث ضعف آن شدیم، ریشه در هوش دارد.

قالیباف افزود: موضوع ساده دادن پول حساب شده به پرستاران به نام تعرفه، گلایه هایی را در پی داشته که اگر هوشمند بودند وجود نداشت. وقتی در زیرساخت‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شود یا داده می‌شود بی‌عدالتی به وجود می‌آید، نارضایتی به وجود می‌آید و مردم می‌گویند که اگر می‌خواهی این‌طور پول بدهی، ای کاش پرداخت نمی‌کردی و اگر نارضایتی هم باشد خوب نیست. آی تی. دستمزد و صدقه از بین می رود. بنابراین هوشمندی می تواند عدالت اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و جغرافیایی ایجاد کند و شامل کاهش هزینه ها و زمان، پیشگیری و حتی شفافیت است که از هوش نشات می گیرد.

وی با نگاهی به ذهن مجلس یازدهم در چهار راه هوشمندسازی، شفافیت، تبلیغات که منجر به موفقیت می شود، گفت: با حکمرانی صحیح می توان بسیاری از ابعاد کشور را مدیریت کرد، اگر نه، به ویژه در حوزه سلامت، که شامل. در این حالت، درمان، مراقبت های پزشکی، بیمه و غیره مشکل می شود.

رئیس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت، بیمه نامه و نظام جبران خسارت بدون هوشمندسازی بی معنی است.

در این برنامه بهرام عین اللهی وزیر بهداشت با قدردانی از رئیس شورای اسلامی که این برنامه را ارائه کرد، گفت: امیدواریم با همکاری خوب شورای اسلامی و وزارت بهداشت بتوانیم انجام دهید. بخش مهمی از مشکلات نظام سلامت را حل می‌کند و گام‌های مهمی در جهت بهبود وضعیت سلامت کادر پزشکی به‌ویژه پرستاران پرتلاش و فداکار بردارد که شاهد فداکاری‌هایشان در دوران اپیدمی کرونا بوده‌ایم.

همچنین در این مراسم محمد میرزابیگی رئیس سازمان نظام مدیریت پرستاری، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت و چهار پرستار حاضر در جمع مردم به بیان نظرات، دغدغه ها و مشکلات این حوزه پرداختند. از پزشکی آموزش و پرورش و نظام سلامت

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا