عمومی

فوتبال خود ما هستیم – ترند روز

تماشای مصاحبه امیرحسین صادقی و صحبت های توهین آمیز به مربی پارچه ای واقعیتی برهنه در دنیای ذهن ستاره های بازنشسته فوتبال است.

به گزارش ترند روز، در یادداشت در سه تمرین پژمان رهبر نوشت: صرف نظر از صداهایی که پیش از این در درگیری اعضای آلومینیوم و دو باشگاه پارچه‌ای پس از فینال شنیده بودیم، آنچه صادقی بر آن تاکید داشت ضبط روی صحنه بود. درخشان محمد نوازی و مقایسه او با گذشته. الهام بخش است .. البته صادقی هم شخصیت بسیار محبوب و درجه یک را دارد و در طول سالیان متمادی در استقلال و تیم ملی درخشیده است.

اما مورد دوم (مثلاً) خواسته یک بازیکن مشهور اما بازنشسته است که قبلاً کار خود را در فوتبال به پایان رسانده است. برای محمد نوازی هم همین اتفاق افتاد و با اینکه در جاهایی به عنوان مربی کار کرده است، اما این رشته مانند فصل بازی نیست که فقط با مهارت، توان و استعداد آن ها به توپ هم کشیده شود.

تمرین شکل جدیدی از فوتبال است که چندان به حرکت مربوط نمی شود. در حالی که تنفس در این فضا ممکن است شما را به مربی بهتری تبدیل کند، اما این یک زمینه دیگر است، بنابراین تا آنجا که به مربیان مربوط می شود، رکوردهای قبلی و رکوردهای راست دست باید حفظ شود. چون موضوع تغییر کرد و به سطح جدیدی رفت.

ساکت الهامی که در تمرینات به کسب دو جام در سه سال و نجات نساجی از انقراض در سال گذشته شهرت داشت، اکنون نزدیک به دو دهه است که به عنوان مربی فعالیت می کند. چه کار و چه سختی امید به جلو رفتن. پس از کمک به کریمی، حجازی و صمد و تمرین در اتکا و کاوه تا انتظار اعتماد مادام العمر. محمدرضا زنوزی تا آخر عمرش تا روز اول به این فکر می کند که رسول خطیبی را در ماشین به عنوان مربی تراکتورسازی کند. تصمیم برای رسیدن به جام و کسب سهمیه، با وجود اینکه تیم ورشکسته دنیزلی غیرقابل برگشت به نظر می رسید، اولین باری بود که او نام خود را به عنوان مربی به دست آورد و انتظار طولانی و خسته کننده اش به پایان رسید.

بنابراین، حتی اگر یک مربی موفق توپ را به زیر بغل نزند، به این معنی نیست که نمی تواند در شغل جدید خود با بازیکنان بازنشسته فوتبال رقابت کند. البته داستان صداقت و میهمان نوازی و امثال اینها جای توجه است نه اینکه تبدیل به باشگاه ناشنوایان شود و به افرادی که جایگاه معروف و آبرومندتری دارند حمله کنند.

البته این تنها به الهام خلاصه نمی شود و بارها گفته شده است که مربیان بدون سابقه باشگاهی قابل توجه با این درخت تقویت می شوند. نمونه های این لیگ از مجید جلالی و بهمن فروتن گرفته تا افراد کمی را شامل می شود. کسانی که شغل و موفقیت خوبی دارند به گردن بازیکنان سابق فوتبال نمی افتند و بنابراین در چنین زمانی، وقت آن است که گذشته را به یاد بیاوریم، شما که هستید و ما که هستیم…

طبق معمول همچنان به دنبال تیتر اول هستند و نور را روی خود متمرکز می کنند اما با چند خاطره ممکن است نگاهشان را به سمت دیگری معطوف کنند.

خیلی وقت بود می خواستم در موردش بنویسم، اما تا به امروز ماندم و این فیلم عجیب امیرحسین صادقی که البته تعجب نکردم. تقریباً مانند اروپا، مورد ساکی یا ساری ممکن است برای پیروزی خود با تحقیر و مجازات مضاعف روبرو شود. قضاوت با حسادت در موقعیتی که کینه به آن وابسته است. این بر اساس همان دیدگاه بازنشستگان مشهور در فوتبال است: ما فوتبال هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا