عمومی

فقط ۱۰ درصد گردش مالی اسباب بازی کشور مربوط به تولیدات داخلی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین محمد ترکمانه، شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه کارخانه اسباب بازی سازی در نوش آباد آران و بیدگل، صنعتگران و کارآفرینان را از مهمترین سلاح های دولت در کشور دانست. جنگ اقتصادی با دشمن. کارآفرینان علاوه بر حمایت های دولتی باید از تمام مهارت های خود در توسعه بنگاه اقتصادی استفاده کنند.

وی گفت: در کنار جنگ اقتصادی، اکنون با خشونت فرهنگی دشمن مواجه هستیم. وی ادامه داد: در جنگ فرهنگی کودکان و نوجوانان هدف دشمنان قرار می‌گیرند، بنابراین تلاش مدیران و مسئولان کشور باید مضاعف شود. “

مدیرکل بنیاد برکت با اشاره به اینکه بازار سخت‌افزار و اسباب‌بازی کشور 50 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: سهم تولید داخلی از این میزان امسال 10 درصد است که مقدار کمی است.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان محصولات فرهنگی مانند اسباب بازی در خط مقدم خشونت فرهنگی هستند، تاکید کرد: بنابراین نیاز به توسعه بخش تولیدی و صنعتی مرتبط با تولید اسباب بازی در کشور احساس می شود.

ترکمانه با تاکید بر اینکه این اسباب بازی ها باید با فرهنگ ایرانی سازگار باشد، ادامه داد: بنیاد برکت از شرکت هایی حمایت می کند که فرهنگ ایرانی را در تولید اسباب بازی های خود بپذیرند.

وی با تاکید بر لزوم تولید اسباب‌بازی‌های سازگار با اسباب‌بازی‌های قدیمی ایرانی، گفت: این موضوع باعث ماندگاری فرهنگ ایرانی در بین کودکان و نوزادان امروزی می‌شود، زیرا لازم است فرزندان ما این فرهنگ را با پیشینیان خود بشناسند.

دکمه بازگشت به بالا