اجتماعی

فسیل‌هایی با قدمت ۹ میلیون سال در سایت مراغه

به گزارش شفاف، محمد مددی گفت: در سال 1401 نمونه برداری از بی مهرگان را آغاز کردیم، در این مخازن 24 نمونه شامل گروهی از حشرات، نرم تنان و باله ها وجود دارد. سازمان حفاظت. قدیمی ترین و مهم ترین محوطه دیرینه شناسی کشور در مراغه است که نمونه هایی با بیش از 9 میلیون سال قدمت در آن وجود دارد، این مجموعه در سال 1382 به عنوان اثر طبیعی به ثبت رسیده و تحت نظارت سازمان محیط زیست می باشد.

وی افزود: بیش از 50 موزه آموزشی، فرهنگی و بازدید و 24 کارگاه مستقل تاکسیدرمی در کشور وجود دارد.

مدیرکل جدید دفتر موزه تاریخ ملی و ذخایر ژنتیکی سازمان محیط زیست گفت: پایش، حفاظت، شناسایی و کنترل حیات وحش بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است و بهره برداری از حیات وحش نیازمند مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است. آژانس. ورود و خروج نمونه ها از کشور و فرودگاه به عهده سازمان محیط زیست است و افراد بدون مجوز نمی توانند هیچ گونه یا نمونه ای مثلاً هرگونه لباس وارداتی پوست، موی طبیعی یا قسمتی از بدن حیوان را خارج کنند. . نیاز به مجوز

وی گفت: سال گذشته 6 میلیارد تومان برای پروژه های موزه ها، ژنتیک و… با محوریت دفاتر موزه های سراسر کشور هزینه شد که واقعا جوابگوی نیازها نیست. 1401 خواهد بود.

به گفته مددی، دانشگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای استفاده علمی از بانک نمونه پیشنهاد ارائه دهند و پس از تایید دانشگاه و سازمان‌های محیط‌زیست می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا