بین الملل

فرایند درست بودجه‌نویسی از مصادیق حفظ کیان دانشگاه آزاد است

علی‌اکبری:

فرایند درست بودجه‌نویسی از مصادیق حفظ کیان دانشگاه آزاد است

معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد با بیان اینکه فرایند درست بودجه‌نویسی از مصادیق حفظ کیان دانشگاه آزاد است، گفت: شفاف‌سازی در مسائل مالی باید به نحوی انجام گیرد که وضعیت حسابرسی از مرحله مشروط به قابل قبول درآید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد علی‌اکبری معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در نوزدهمین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی براساس منویات مقام معظم رهبری حرکت خوبی را در سه محور حفظ کیان دانشگاه، جهاد علمی و تقویت روحیه انقلابی آغاز کرد و سند تحول براساس این سه محور نوشته شد و مورد تأیید معظم‌له قرار گرفت.

وی، حسابرسی در دانشگاه آزاد را دقیق دانست و ادامه داد: در سال‌های گذشته بودجه براساس رشد ۱۰ درصدی نوشته می‌شد؛ اما در حال حاضر تمام تلاش بر واقعی بودن آن است و در تمام یک ماه تابستان، سازمان مرکزی و واحد‌ها مشغول انجام بودجه‌نویسی هستند.

معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، فرآیند انجام درست بودجه‌نویسی را حفظ کیان دانشگاه آزاد برشمرد و عنوان کرد: شفاف‌سازی در مسائل مالی باید به نحوی انجام شود که وضعیت بودجه‌نویسی از مرحله مشروط به قابل قبول درآید.

فرایند درست بودجه‌نویسی از مصادیق حفظ کیان دانشگاه آزاد است

علی‌اکبری، وضعیت مالی دانشگاه آزاد را مناسب قلمداد کرد و گفت: رؤسای واحد‌ها باید حسابرسی را براساس دقت، به‌روز بودن و همخوانی با بودجه مدنظر قرار دهند.

وی، دانشگاه آزاد را جزئی از آموزش عالی برشمرد و افزود: فعالیت‌های زیادی انجام گرفته که حذف کردن دانشکده‌ها و ایجاد دانشکدگان از موارد اخیر است، دانشکده‌های قدیمی به نام‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی نخواهیم داشت و دانشکده هنر و رسانه و  فضای مجازی جایگزین دانشکده‌های قدیمی شده و دانشکده‌ها از رشته‌محور به موضوع‌محور تغییر خواهند کرد.

معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده‌های جدید را الگوبرداری از علوم پزشکی دانست و افزود: علوم پزشکی سال‌های قبل این کار را انجام  داده و این تحول با استقبال کسانی است که کار بین‌رشته‌ای انجام می‌دهند.

علی‌اکبری  کرد: اقتصاد و روانشناسی در هوش مصنوعی دخیل است و ما رسالت دانشگاه را آموزش و تربیت دانشجویان با علم روز می‌دانیم.

به گزارش آنا، براساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی‌اکبری به عنوان معین دانشگاه آزاد اسلامی در استان یزد و عضو کمیسیون دائمی این هیئت‌امنا منصوب شد.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا