فدراسیون دوومیدانی: هتل ورزشکارانمان را عوض کردیم/ جنگ داخلی نیجریه دست ما نیست!

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی به انتقادات دختر دونده ایران در مورد وضعیت اسفبار مسابقات نیجریه و اسکان ورزشکاران ایران در منطقه ناامن این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش ترند روز، چندی پیش چهار ورزشکار ایران به مسابقات نیجریه که توسط فدراسیون با عنوان تور قاره‌ای سطح نقره‌ای معرفی شده بود، اعزام شدند تا برای کسب سهمیه المپیک امتیاز لازم را کسب کنند.

حمیده اسماعیل‌نژاد یکی از ورزشکاران اعزامی به این مسابقات انتقاداتی را مطرح کرده است از جمله اینکه سطح این مسابقات نقره‌ای نبوده است و در برگزاری آن مشکلات زیادی وجود داشت. از طرف دیگر اسکان ورزشکاران ایران در منطقه ناامنی از نیجریه بوده است.

بیشتر بخوانید: 

ادعاهای تکان‌دهنده دختر دونده ایران درباره مسابقات نیجریه

پژمان معتمدی، سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی در مورد شرایط میزبانی و وضعیت اسکان در نیجریه به ترند روز گفت: هدف اصلی فدراسیون و ورزشکاران شانس کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس، کسب حداکثر امتیاز ممکن از مسابقات است. مسابقات نیجریه در سامانه فدراسیون جهانی رنکینگ B و امتیاز آن ۱۰۰ امتیازی است اما بچه‌ها در نیجریه از مسئولان برگزاری مسابقات شنیده‌اند که رنکینگ مسابقات کاهش یافته است و به همین خاطر از روابط بین‌الملل فدراسیون به فدراسیون جهانی مکاتبه کرده‌ایم چرا که هدف اصلی برای حضور دشوار در این مسابقات امتیاز بالای نیجریه برای کسب ورودی بود.

او ادامه داد: در این راستا ما با فدراسیون جهانی مکاتبه کردیم که به خاطر کسب سهمیه المپیک و امتیازی که نیاز داریم، هزینه‌ها را متقبل شدیم و ورزشکارانمان را به این مسیر دور اعزام کردیم، تکلیف امتیاز این مسابقه را مشخص کنید اما هنوز جوابی از فدراسیون جهانی ارسال نگردیده است.

او در پاسخ به این سوال که ممکن است امتیاز مسابقات پایین بیاید، گفت: هنوز چیزی اعلام نکرده‌اند و امتیاز ثبت شده در سامانه فدراسیون جهانی دوومیدانی هنوز B است. مسئولان برگزاری مسابقات نیجریه به ورزشکاران عنوان کرده‌اند از آنجایی که این مسابقات مخاطبان خارجی زیادی نداشته است و اکثرا ورزشکاران شرکت کننده از نیجریه و ایران بوده‌اند، احتمال کاهش امتیاز مسابقات وجود دارد که فدراسیون هم در یک نامه اعتراض آمیز مکاتبات لازم را با فدراسیون جهانی انجام داده است.  

معتمدی با بیان اینکه این پیش‌شرط را به ما اعلام نکرده‌اند و فدراسیون ایران یک نامه اعتراضی به فدراسیون جهانی نوشته است، تاکید کرد: اعلام کرده‌ایم که چرا در سامانه‌تان که همه دنیا می‌بینند مسابقات نیجریه را درجه B اعلام کرده‌اید و وقتی نیجریه می‌گوید مخاطب خارجی ندارم و امتیاز کمتری می‌گیرم، هیچ تغییری در سامانه شما ایجاد نشده است. گفتیم ورزشکاران ما می‌توانستند در یک مسابقه دیگر شرکت کنند اما به دلیل حضور در نیجریه امکان حضور در سایر مسابقات را از دست داده‌اند و اکنون باید به دنبال راهکار باشیم. البته تا زمانی هم که نتایج اعلام نشود خیلی نمی‌توانیم اعتراض کنیم چون ممکن است همین مسابقه را سطح B تلقی کنند که دیگر برای ما فرقی ندارد چون ما امتیاز این مسابقات را برای ورزشکارانمان نیاز داریم.

معتمدی به امکانات هتل و تغذیه ورزشکاران هم اشاره و بیان کرد: بچه‌ها ابتدا به هتلی که خود مسابقات پیشنهاد داده بود، رفتند اما گفتند مناسب نیست و با اینکه هزینه هتل را پرداخت کرده‌بودیم گفتیم راحتی شما عزیزان ملاک است و اشکال ندارد شما جابه جا شوید. هر هتلی که مدنظرتان است را بگیرید تا هزینه‌اش را پرداخت کنیم.  بچه‌ها هتل‌شان را عوض کردند. زمان مسابقه هم به خاطر بارندگی کمی تغییر کرد.

او در واکنش به اینکه اسماعیل‌نژاد عنوان کرده بود هتل در ترسناک‌ترین منطقه نیجریه بود، گفت: این دیگر دست ما نبوده است. نیجریه درگیر جنگ داخلی است و کاری با این مساله نداریم. هتل‌شان را عوض کردند وجابه جا شدند. حتی از طریق روابط بین الملل وزارت محترم ورزش و جوانان تلاش کردیم که شناسایی بهتری از شرایط نیجریه پیدا کنیم که متاسفانه  ایران سفیر و نماینده در نیجریه نداشت و هنوز منصوب نشده بودند. در مورد تغذیه و اسکان هم از ورزشکاران خواستیم از تنخواه و مبالغی که در قالب پول توجیبی پرداخت شده بود کلیه هزینه هایشان را پرداخت کنند تا در ایران به دوستان پرداخت گردد. رژیم غذایی نیجریه بسیار متفاوت تر از ایران بوده است که برخی از ورزشکاران از سیب زمینی در وعده‌های غذایی‌شان استفاده کرده‌اند و گرنه فدراسیون هیچ محدودیتی برای هزینه‌کردن برای این عزیزان که افتخار ملی محسوب می‌شوند و به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند، قائل نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا